25. Novembra 2019.

Sevilji gol dovoljan za tri boda, buđenje Selte na gostovanju Viljarealu

Obe ekipe su trijumfovale na gostujućim terenima, u okviru 14. kola španske La Lige.

Tim Sevilje je jednim golom uspeo da stigne do tri boda i da ostane u trci za prvu poziciju na tabeli.

Jedini pogodak na meču je postigao Ever Banega uz 13. minutu iz jedanaesterca.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj je ušao na teren u 89. minutu, a njegov tim je završio utakmicu sa igračem manje pošto je Luis Okampos dobio drugi žuti karton, zbog zadržavanja igre.

Tim Selte je sa 3:1 pobedio ekipu Viljareala i najavio buđenje u borbi za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Posle prvog poluvremena u okom nije bilo golova, tišinu je prekinuo Pione Sisto, pogotkom u 54. minutu za vođstvo Selte.

Svega pet minuta kasnije je Samuel Čukvueze doneo izjednačenje, a do kraja meča je Jago Aspas postigao dva gola i obezbedio svom timu tri boda.