3. Oktobra 2019.

Sevilja pomogla srpskom fudbalu, Sergej spasio Lacio, Jang Bojs do pobjede u nadoknadi

Sevilja je sa minimalnih 1:0 savladala APOEL, i tako pomogla Srbiji kojoj su u narednom periodu potrebni kiksevi kiparskih klubova zbog nacionalnog koeficijenta.

Španski predstavnik je dominirao tokom celog meča sa preko 70 odsto lopte u nogama, ali je uspeo da iskoristi samo jednu priliku.

Strelac prvog i jedinog gola bio je iskusni Čičarito u 17. minutu.

Povremeni reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj proveo je svih 90 minuta na terenu nastupajući za pobednički sastav.

Lacio je gubio od Rena, ali došao do preokreta i slavio pobedu u Rimu od 2:1.

Gol za goste postigao je Morel u 55. minutu, ali je onda usledio šou Sergej Milinković-Savića.

On je prvo u 64. minutu odlično pogodio ugao gola Francuza i doneo izjednačenje, a onda u 75. minutu poslao fenomenalan centaršut za Imobilea, koji je bio neumojiv.

Srpski vezista je potvrdio da se nalazi u fenomenalnoj formi, pošto je na drugom meču zaredom, posle ligaškog protiv Đenoe, učestvovao sa golom i asistencijom.

Lacio je pobedom uspeo da svojim navijačima izbriše iz sećanja jako loše izdanje u prvom kolu, kada je od njih bolji bio rumunski Kluž.

Arsenal je opravdao očekivanja i sa podmlađenim sastavom lako izašao na kraj sa Standardom iz Liježa – 4:0.

Već u 16. minutu bilo je 2:0, nakon što je za samo tri minuta mladi Martineli postigao dva gola.

“Tobdžije” nisu dugo čekale za treći pogodak, pošto je u 22. minutu precizan bio Vilok.

Unaj Emeri je u drugom plouvremenu ubacio neke standardne prvotimce, kako bi osetili teren pred Premijer ligu za vikend, a na konačnih 4:0 povisio je Španac Dani Sebaljos svojim prvim golom u karijeri za ovaj klub.

Ajntraht Frankfurt uspeo je da savlada neugodni Gimaraeš u Portugalu rezultatom 1:0.

Gimaraeš se dobro držao tokom celog meča, ali nije uspeo da stvori veliki broj prilika, pa je pogodak Ndike u 36. minutu bio dovoljan za pobedu Nemaca.

Što se srpskih fudbalera tiče, Filip Kostić je proveo ceo meč na terenu za goste, Mijat Gaćinović je presedeo utakmicu, dok Dejan Joveljić nije bio ni u protokolu.

Nemanja Maksimović je igrao od 84. minuta za Hetafe, koji je sa 2:1 pobedio Krasnodar na gostovanju.

Fudbaleri Rome nisu uspeli da pobede austrijski Volfsberger, Jang Bojs je upisao prvu pobedu, dok se Vulverhempton spasao u nadoknadi u drugom kolu Lige Evrope.

Roma je odigrala nerešeno, 1:1, protiv Volfsbergera, ekipe koja je napravila najveće iznenađenje u prvom kolu pobedom nad Menhengladbahom od 4:0.

“Vučica” je takođe bila uspešna u prvoj rundi, pa je sada izjednačena na prvom mestu Grupe J sa Austrijancima.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov ušao je u igru u 80. minutu, ali nije uspeo da zabeleži značajniji ofanzivni učinak.

Roma je povela u 27. minutu preko Spinacole, a izjednačio je Lendl u 51. minutu meča.

Rimljani su dominirali tokom većine meča, imali skoro 70 odsto poseda lopte i preko 20 puta šutnuli na gol rivala, ali na kraju ostali bez pobede.

Posle debakla protiv Volfsbergera, Menhengladbah je bio na pomolu novog velikog neuspeha, ali uspeo da iščupa bod protiv Bašakšehira (1:1).

Strelac jedinog gola za Turke bio je reprezentativac BiH Edin Višća, a Nemce je spasao Herman u prvom minutu nadoknade.

Vulverhempton se takođe spasao u nadoknadi vremena, kada je štoper Vili Boli doneo pobedu engleskom predstavniku protiv Bešiktaša – 1:0.

Vulvsi su u prvom kolu doživeli debakl protiv Brage na domaćem terenu, pa su sada popravili utisak, barem što se bodova tiče, dok je Bešiktaš posle samo dva kola, bez ijednog boda, značajno umanjio svoje šanse za prolaz dalje.

Jang Bojs je uspeo da dođe do prve pobede protiv neugodnog Rendžersa na svom terenu rezultatom 2:1.

Ekipa Stivena Džerarda povela je preko Morelosa u 44. minutu, ali je u Švajcarskoj viđen veliki preokret u nastavku.

U 50. minutu strelac je bio Asale, a veliko slavlje na stadionu “Švajcarska” doneo je Fasnaht u trećem minutu nadoknade.

Espanjol je nokautirao CSKA u Mosvki sa 2:0, Fejenord lako rešio posao sa Portom istim rezultatom.