16. Februara 2021.

Šest golova, veliki povratak i samo bod za Bajern

Bajern je dva puta gubio sa po dva gola prednosti, ali je uspeo na kraju da osvoji bod.

Prekinuli su niz od pet vezanih pobeda u Bundesligi, ali ostaju prvi sa pet bodova više od drugoplasiranog Lajpciga.

Bila je to fantastična utakmica u Minhenu.

Holanđanin Flap doveo je Arminiju u vođstvo već u devetom minutu i šokirao šampiona Nemačke.

Bajern je bio bezidejan, Arminija je igrala disciplinovano i iskoristila je još jednu veliku šansu koju je imala. Sjajni Flap je asistirao Ejmosu Piperu, koji duplira prednost gostujuće ekipe u 37. minutu.

Na startu drugog poluvremena Bajern odmah smanjuje prednost. Ponovo je mrežu zatresao Robert Levandovski i u 48. minutu smanjio zaostatak šampiona Evrope.

Ipak, odgovor stiže minut i po kasnije, iz prvog napada Bilefelda sa centra. Bila je to brza akcija, sa leve strane je loptu ubacio Foglsmaer, a mrežu zatresao Austrijanac Gebauer.

Na 2:3 smanjuje Korentin Toliso pogotkom glavom na sjajan centaršut Liroja Sanea u 57. minutu.

Izjednačenje je doneo Alfonso Dejvis golom u 70. minutu, sjajnim golom. Natrčao je na odbitak na ivici šesnaesterca i zakucao loptu u donji levi ugao.

Arminiji je poništen vodeći gol u 73. minutu zbog ofsajda, posle pregleda snimka i to je bilo dosta diskutabilno jer je loptu nazad glavom poslao Zile, a i ofsajd je bio milimetarski.

Preživeli su gosti atake Bajerna do kraja meča i zasluženo odneli bod.