5. Septembra 2022.

Šest golova, dva crvena kartona i ubjedljiva pobjeda Valensije

Fudbaleri Valensije su sve dileme oko pobednika rešili u prvoj polovini prvog poluvremena, jer su postigli tri gola za 16 minuta.

Sve je počelo pogotkom Lata u 7. minutu, da bi Lino u 14. povisio na 2:0, a Samu Kastiljeho zatresao mrežu Hetafea po treći put u 16. minutu.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a mreže su mirovale sve do 65. minuta. A onda ponovo blickrig, dva gola u tri minuta. Niko u 65. i Duro u 68. minutu dovodoe domaćina do vođstva od 5:0.

Počasni gol Hetafe postigao je u Alvares u 78. minutu utakmice, a Maksimović i Mitrović nastupili su za Hetafe večeras.

Finiš je doneo i dva crvena kartona. Prvo je bio isključen igrač domaćih Moriba u 88. minutu, a potom i fudbaler gostiju Arambari u petom minutu nadoknade.