3. Marta 2019.

Šest golova, crveni karton i minus sedam na startu sezone

Prvi meč nove MLS sezone bio je u Denveru, gde su Kolorado Rapidsi dočekali Portland Timberse, a utakmica je igrana na prilično niskoj temperaturi od minus sedam setepeni Celzijusa ili 18 Farenhajta.

Kolorado je poveo već u 16. minutu utakmice, kada je Kei Kamara iz neposredne blizine postigao pogodak.

Posle samo jedanaest minuta dosuđen je jedanaesterac za Portland, kada je šutirao Mabiala, a njegov udarac rukom izblokirao Sjoberg. Nakon VAR konsultacija, procenjeno je da je Sjoberg namerno igrao rukom i on je isključen, pa su fudbaleri Kolorada ostatak utakmice igrali sa igračem manje.

Tim Hauard, nekadašnji golman Evertona, odbanio je penal Diegu Valeriju, ali je on natrčao na tu loptu i svakako postigao gol.

Sebastijan Blanko je doneo preokret Portlandu u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Beni Fejlaber je po samom početku drugih 45 minuta zatresao mrežu Portlanda i doneo novo izjednačenje Koloradu, a njegov saigrač, Deklan Vajn, samo dvadeset minuta kasnije postigao je autogol i Portland je ponovo vodio.

Konačnih 3:3 postavljeni su u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 94. minutu utakmice, a strelac je bio Andre Šinjašiki, inače nekadašnji student Univerziteta Denver.