petak:
Kaljari – Inter 2:1 (2:1)
(Čepitelija 31, Pavoleti 43 — Martines 38)

Na “Olimpiku” dosta vatreu derbiju i slavlje “nebesko-plavih”. Bio je to susret u kojem je za Lacio nastupio Sergej Milinković-Savić, a za Romu Aleksandar Kolarov.

Razloga za slavlje imao je mlađi Milinković-Savić čiji tim je sa nova tri boda uspeo da smanji zaostatak za Romom na svega tri boda i sebi poboljšao izglede da se bori za plasman u Ligu šampiona.

Lacio je poveo u 12. minutu. Hoakin Korea je odlično prošao, proigrao je pravovremeno Felipea Kaiseda koji je zaobišao golmana Rome Olsena i rutinski zatresao mrežu.

U drugom delu, Federiko Facio je načinio u 72. minutu prekršaj za najstrožu kaznu, a Ćiro Imobile je bio neumoljiv i Lacio je poveo sa 2:0.

U samom finišu susreta, tačnije u 89. minutu posle sjajne akcije Lacija, Danilo Kataldi je rutinski zatresao mrežu za konačnih 3:0.

U drugom minutu nadoknade, Aleksandar Kolarov je prvo dobio karton zbog prigovora, posle gužve koja je nastala posle prekršaja Džeka nad Aćerdijem.

Samo minut kasnije, posle kontakta sa Imobileom, sudija je Kolarovu pokazao, utisak je prestrogo i drugi žuti, automatski i crveni karton.

Lacio u nedelju 10. marta gostuje Fiorentini, dok Roma dan kasnije u 27. kolu dočekuje ekipu Empolija.

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Na “San Siru”, Milan je stigao do izuzetno važne pobede. Pobedili su ekipu Sasuola sa 1:0 i tako zadržali bod prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu ekipu gradskog rivala Intera.

Jedini gol, tačnije autogol, postignut je u 35. minutu. Posle kornera sa desne strane, Pol Lirola je u padu zahvatio loptu i sproveo je u gol i tako je Milan stigao do 13. pobede u sezoni.

Fudbaleri Milana u narednom kolu gostuju Kjevu, dok Sasuolo dočekuje Napoli.