27. Jula 2020.

Sergej pogodio, Lacio “pregazio” Veronu, Mihina Bolonja srušila Leče

Rimski Lacio je u nedelju uveče ostvario 23. pobedu u ovosezonskom fudbalskom šampionatu Italije.

To su nebesko plavi učinili protiv Helas Verone u gostima i to rezultatom 5:1, a jedan od strelaca bio je i srpski fudbaler Sergej Milinković Savić.

Ova utakmica baš i nije počela najbolje po Lacio, pošto je Verona povela u 39. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Sofijan Ambrabat, posle čudnog faula koji je skrivio Ramos.

Najbolji strelac Serije A, Čiro Imobile, postarao se da Lacio ne ode u svlačionicu sa zaostatkom, pošto je realizovao jedanaesterac, nakon što je prethodno oboren u kaznenom prostoru.

VAR je pomogao sudijama da presude u korist Lacija, a potom je Imobile šutirao snažno po zemlji za poravnanje pred kraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su gosti bili dosta agresivniji i to im se isplatilo vrlo brzo. Već u 56. minutu su dobili slobodan udarac koji je izveo srpski fudbaler, Sergej Milinković-Savić.

On je pogodio nekoga u živom zidu, lopta je promenila pravac i ušla pravo u gol, pa su “Lacijali” mogli da se raduju jer su napravili preokret.

Sergejev gol kao da je bio gorivo za Lacio, koji je nakon ovog dobro izvedenog slobodnog udarca postigao još dva pogotka. Prvo je Hoakin Korea povećao na 3:1, a da bi naredni gol postigao Čiro Imobile i to na veoma lep način.

Golman Verone je mogao samo pogledom da isprati loptu koja ulazi u mrežu, a sjajni Imobile je svoj 34. gol u sezoni postigao sa “bele tačke” u poslednjim minutima utakmice i tako “krunisao” Laciovih 5:1 protiv Verone.

Što se tiče Laciovog gradskog rivala, Rome, oni su takođe ostvarili pobedu, samo na domaćem terenu protiv Fiorentine.

Njih je do pobede vodio Veretu, koji je dva puta sa penala dovodio Romu do vođstva, a jedini gol za “Violu”, postigao je nekadašnji defanzivac Partizana, Nikola Milenković.

U ostalim utakmicama, Udineze je golom Stefana Okakačuke u drugom minutu porazio Kaljari kao gost, dok su SPAL i Torino podelili bodove, a rezultat je bio 1:1.

Fudbaleri Bolonje su rezultatom 3:2 pobedili Leče u 36. kolu italijanske Serije A.

Izuzetno zanimljiva i sadržajna utakmica igrala se na stadionu “Renato Dal Ara”, a njeni akteri bili su Bolonja i Leče.

Izabranici Siniše Mihajlovića su silovito počeli utakmicu i došlo do vođstva već u uvodnim minutima susreta, kada je mrežu Lečea zatresao iskusni Palasio.

Igrao se tek peti minut susreta, a domaći tim je imao dva postignuta gola. Samo dva minuta posle Palasija u strelce se upisao i Roberto Sorijano, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Beroa.

Igralo se dobrih 40 minuta bez golova, a onda je u završnici prvog poluvremena situaciju malo “zakuvao” Marko Mankosu.

On se jako dobro snašao u kaznenom prostoru posle izvedenog kornera sa leve strane kada je nastala prava konfuzija i onda je ramenom iz peterca smanjio na 2:1.

Drugo poluvreme je počelo u potpunosti u znaku gostujućeg tima, koji je imao znatno veći posed lopte i konstantno napadao, a posle nekih dvadesetak minuta to im se i isplatilo.

Igrao se 66. minut, kada je Filipo Falko sa desnog boka ušao u kazneni prostor i snažno šutirao ka golu Bolonje, pogodio je, doneo izjednačenje i delovalo je kao da će Leče moći da dođe do velikog preokreta.

Ipak je Bolonja pokazala ratnički duh kakav je nekada posedovao Siniša Mihajlović kao igrač i golom Beroa u 93. minutu utakmice stigli su do velike pobede.

Musa Berou je taj gol za pobedu postigao posle kontra napada koji su domaći istrčali, ali nisu isprva realizovali i onda je Berou na asistenciju Rikarda Orsolinija pogodio nebranjeni gol i doneo velikih 3:2 za Bolonju.

Posle ovog poraza, fudbaleri Lečea su korak bliži odlasku u Seriju B.