28. Oktobra 2021.

Sergej “namjestio” pobjedu, Inter siguran, preokret Rome

Jedini gol za nebesko-plave postigao je Pedro u 52. minutu.

Njemu je asistent bio Sergej Milinković-Savić, a Španac je preciznim udarcem levom nogom savladao golmana gostiju.

Nije bilo puno šansi na Olimpiku, a u njih nije ulazio ni Dušan Vlahović, koji je, baš kao i Nikola Milenković, odigrao svih 90 minuta za Violu.

Lacio je trenutno šesti sa 17 bodova, dok je Fiorentina pala na osmo mesto i do sada je sakupila 15.

Fudbaleri Intera slavili su na gostovanju kod Empolija – 2:0.

Šampion je slavio posle poraza i remija, relativno rutinski, a posao mu je bio olakšan posle direktnog crvenog kartona za Ričija.

Vođstvo “nerazurima” doneo je D'Ambrozio u 34. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dimarko u 67, na asistenciju Lautara.

Do tri boda stigla je i Roma, posle preokreta protiv Kaljarija na Sardiniji. Bilo je 2:1.

Prvi pogodak na meču viđen je u 52, kada je mrežu Patrisija pogodio Pavoleti.

Roma je do tri boda stigla u roku od sedam minuta. Najpre je Ibanjes postigao gol u 71, da bi pobedu “vučici” doneo Pelegrini u 78. minutu.

Inter i Roma su ovim pobedama sačuvali mesta u LŠ zoni.