18. Januara 2020.

Sergej komanduje sredinom, moćni Lacio gazi sve redom!

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je dobru utakmicu i na terenu je proveo svih devedeset minuta.

Ovo je bila jedanaesta uzasstopna pobeda “nebesko plavih” u domaćem šampionatu čime su potvrdili da se nalaze u fenomenalnoj formi.

Serija A, 20. kolo:

Lacio – Sampdorija 5:1 (3:0)
(Kaisedo 7, Imobile 17, 20, 65, Bastos 54 – Lineti 70)

20.45 Atalanta – SPAL

Utakmicu je obeležio sjajni Čiro Imobile sa tri gola, od čega su dva bila sa bele tačke. Strelci su još bili Kaisedo i Bastos.

Upravo je Kaisedo načeo mrežu gostiju u sedmom minutu. On je iskoristio odbitak i lako savladao Audera. Posle samo trineast minuta rezultat je bio 3:0. Dvostruki strelac bio je Imobile, koji je u 17, a potom i 20. rešio pitanje pobednika.

Sa rezultatom 3:0 otišlo se na poluvreme, a u nastavku domaći igrači su uspeli da postignu još dva i prime jedan. Bastos je u 54. pogodio za 4:0, Imobile je u 65. završio posao, a konačan rezultat postavio je Lineti u 70.

Lacio posle dvadeset odigranih utakmica ima 45 bodova, jedan manje od Intera i tri od Juventusa. Gosti iz Đenoe su 16. sa svega 19.