1. Decembra 2019.

Sergej asistirao u pobjedi Lacija, Inter “skinuo” Juve sa vrha

“Nerazuri” su ovim trijumfom prestigli Juventus i tako izbili na čelo italijanskog prvenstva.

Inter je tokom čitave utakmice držao sve u svojim rukama, a dvostruki strelac bio je Lautaro Martines.

Omaleni Argentinac je goste “načeo” u 16, da bi do kraja poluvremena, u 41. minutu, duplirao prednost svoje ekipe.

SPAL je golom Valotija u 50. minutu najavio povratak u meč, ali na njihovu žalost, to je bilo sve što su uradili. Domaći su mogli da dođu i do trećeg gola u 72. minutu, ali je veliku priliku propustio Matijas Vesino, koji je šutirao pored gola.

Na svom terenu 9. trijumf vredan 3. mesta na tabeli ostvarila je i ekipa Lacija. Nebesko-plavi su na Olimpiku rutinski savladali Udineze sa 3:0.

Već u 9. minutu u strelce se upisao Čiro Imobile, na asitenciju srpskog veznjaka Sergeja Milinkovića-Savića.

Do poluvremena Lacio je postigao još dva gola, oba iz penala. Novi pogodak postigao je Imobile, da bi konačan rezultat postavio Luis Alberto.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Milana na gostovanju Parmi rezultatom 1:0. Jedini pogodak u završnici meča postigao je Teo Ernandez. On je u 88. minutu iskoristio veliku grešku odbrane domaćih i tako doneo tek 5. trijumf “rosonerima”.