Senzacionalni Šahtjor pobijedio Real, potop Lokomotive

B grupa Lige šampionaŠahtjor – Real Madrid 2:0 (0:0)
Dentinjo 54, Solomon 82
21.00 Borusija Menhengladbah – Inter

Brazilska kolonija iz Šahtjora drugi put je slomila tim Zinedina Zidana, još ubedljivije nego u Madridu (3:2) i jako je blizu da ode u osminu finala elitnog takmičenja.

Golovima u drugom poluvremenu preko Dentinja u 57. minutu i Manora Solomona u 82, Šahtjor je blizu da izbaci kraljevski klub, ali će morati i da se osigura i pobedi Inter u poslednjem kolu.

Real je dominirao u prvom poluvremenu, propustio nekoliko dobrih šansi preko Markosa Asensija, ali se u nastavku raspao.

Veliki kiks napravio je Rafael Varan, koji je propustio loptu od Ferlana Mendija, a poklon prihvatio nekada velika nada brazilskog fudbala Dentinjo.

Sasvim zasluženo, s obzirom na to koliko je ukrajinski šampion bio bolji u drugom poluvremenu.

Kada se tražio pritisak Reala, koji je bio jalov, usledio je novi šah-mat.

Pogodio je rezervista Solomon u prodoru kao da je išao brzi voz…

Tada je bilo jasno, Real je na kolenima i ne drži stvari u svojim rukama.

Mora da pobedi u poslednjem kolu Borusiju u Madridu, ali i da večeras od 21 sat navija za Inter u Menhengladbahu.

Fudbaleri Salcburga su nadigrali Lokomotivu u Moskvi u 5. kolu grupe A Lige šampiona i pobedom od 3:1 (2:0) gotovo obezbedili plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Liga šampiona, grupa A:Lokomotiva M. – Salcburg 1:3 (0:2)
Mirančuk 79p – Beriša 28, 41, Adejemi 81
21.00 Atletiko M. – Bajern M.

Austrijski prvak je tako preskočio tim Marka Nikolića na tabeli i kolo pre kraja ima bod više i lakši posao u poslednoj rundi.

Salcburg će kroz nedelju dana dočekati Atletiko Madrid na svom stadionu, dok će Lokomotiva ići na noge aktuelnom prvaku Evrope, Bajernu u Minhen.

Ruski predstavnik nije imao nikakav odgovor na agresivnu i napadačku igru Salcburga, a posebno za dvostrukog strelca u prvom poluvremenu, Mergima Berišu.

Nemac albanskog porekla se prvi put upisao u listu strelaca u 28. minutu.

Dugo je trajao napad gostiju, dva puta su pokušali bili izblokirani, a onda se lopta odbila do Beriše koji je zatresao mrežu.

VAR sistem je posle nekoliko minuta proveravanja pokazao da nije bilo ofsajda.

Desetak minuta kasnije Lokomotiva je prvi put zapretila i odmah došla do dve velike prilike.

Najpre je Murilo šutirao, a Ramaljo spasio pogodak na gol-liniji, a onda nakon desetak sekundi je i Ze Luis tukao sa distance, a Cican Stanković odbranio.

I kako to obično biva, sledi kazna, a ovog puta je Slobodan Rajković “pokopao” Marka Nikolića.

Dve velike greške na centru terena je napravio srpski defanzivac i poklonio gotovo čistu situaciju koju su asistent Koita i strelac Beriša pretvorili u 2:0.

Nikolić je odmah na startu drugog poluvremena napravio trostruku izmenu, a “grešnika” Slobodana Rajkovića ostavio u svlačionici.

Međutim, to nije previše promenilo stanje stvari na terenu. Možda Anton Mirančuk jeste doneo balans na terenu, ali generalno, Salcburg je usporio ritam utakmice i uveo je u željeni tok.

Lokomotiva je pokazala reakciju u 78. minutu kada je Ramaljo skrivio jedanaesterac nad Ze Luisom, a Mirančuk smanjio na 2:1.

Ipak, nada Nikolićevog tima je trajala samo stotinak sekundi, pošto je Murilo napravio veliku grešku, poput Rajkovića u prvom delu, poklonio loptu Karimu Adejemiju i on je to iskoristio da postavi konačnih 3:1.