28. Maja 2019.

Senzacija u Hrvatskoj – Cibona prekida Cedevitinu dominaciju

Cibona je treći put zaredom pobedila Cedevitu, aktuelnog šampiona Hrvatske, te došla na korak od osvajanja titule.

Posle dosta neizvesnog prvog poluvremena na pauzu je sa prednošću otišla Cibona (32:31).

Gosti su u drugom poluvremenu uglavnom vodili, a Cedevita retko uspevala da uhvati rezultatski priključak. Početkom četvrte deonice domaćin je izjednačio, ali je Cibona napravila seriju 7:0 i do kraja meča prednost samo povećala.

Cibonu je predvodio iskusni Damir Markota sa 23 poena, dok je Filip Bundović imao 16, Ivan Novačić 11, a Roko Rogić deset poena.

Sa druge strane istakao se Filip Krušlin sa 15 poena, Eldžin Kuk je upisao deset poena i devet skokova, dok su po devet poena imali Toni Katić i Džastin Kobs. Značajno je podbacio Džejkob Pulen, koji je za 17 minuta zabeležio tri poena.

Ukoliko Cibona trijumfuje u narednom meču osvojiće 19. titulu šampiona Hrvatske i prekinuti petogodišnju dominaciju Cedevite.

Sledeća utakmica igra se takođe u “Domu sportova”, u četvrtak.