23. Novembra 2022.

Senzacija: Japan pobijedio Njemačku!

Nemačka je bila apsolutni favorit u ovom susretu i to su na terenu pokazali pa Svetsko prvenstvo počeli trijumfom.

Meč je počelo protestom Nemaca jer im je zabranjeno da podrže LGBTQ zajednicu.

Što se samog susreta tiče Nemci su pokazali da su došli po pobedu odmah na startu i primorali Japance da se brane, koji su čekali svoju šansu iz kontra napada.

Već u osmom minutu utakmice su jednu takvu priliku i dočekali, pa je posle blickriga Maeda matirao Manuela Nojera, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i pokazao da je bio jedanaesterac.

Pretili su Nemci, pokušavali da postignu gol na sve načine, ali je japanski odbrambeni bedem bio organizovan i fokusiran pa sve njihove nalete odbijao.

Tako je bilo sve do 33. minuta kada je Raum oboren u kaznenom prostoru, a Ilkaj Gindogan preuzeo odgovornost i postigao vodeći gol za Nemačku sa bele tačke.

Nije bilo previše uzbudljviosti do kraja poluvremena, a onda je Kai Haverc povisio prednost na 2:0 u 49. minutu, da bi se VAR oglasio rekavši da je gol postignut iz ofsajda i samim tim je poništen.

Nemci su posle prvog poluvremena imao minimalnu prednost, pa je u nastavku morala ta prednost da se i obezbedi, što nisu uspeli da urade. Japanci su takođe bili opasni, a posebno su napadi postali učestali kada je u igru ušao Takuma Asano, bivši as Partizana.

U 75. minutu, Japan je uspeo da šokira Nemačku, kada je Ritsu Doan natrčao na loptu koja je upućena bila Asanu, a Nojer je odbio i onda je samo poslao u mrežu za iznenađenje, 1:1 i veliku radost Japanaca.