26. Decembra 2019.

Seltiksi pobijedili Toronto, porazi Milvokija i Lejkersa, Hjuston izgubio u San Francisku, dabl-dabl Jokića bez trijumfa Denvera

Prvi Božićni meč igrao se u Skotiabank Areni u Torontu, a domaći Reptorsi (igrali su bez Paskala Sijakama) su bili samo malo veći zalogaj za Boston Seltikse.

Seltiksi su ovom pobedom prekinuli niz od osam uzastopnih poraza u Torontu i sada imaju skor od 20 pobeda i 7 poraza i sede na poziciji dva na Istoku, odmah iza Milvoki Baksa.

Već u prvoj četvrtini je Boston pokazao da silno želi pobedu. Enes Kanter je u reketu delovao nezaustavljivo, dok je Kemba Voker ubacio dve trojke i vidno bio veliki problem za bekovsku liniju Toronta.

Reptorsi su držali Tejtuma na 1/7 u prvoj četvrtini, a nekako su se najviše istakli Ibaka i Lauri. Druga četvrtina bila je nekako ujednačena. Džejlen Braun je najavio odličnu partiju, a klupa Reptorsa je uspevala da pošalje svoj odgovor.

U drugom poluvremenu Boston je nastavio da melje Toronto. U prvih pet minuta treće četvrtine gledali smo rezultatsku klackalicu, a onda je na scenu stupio sjajni Džejlen Braun i u poslednji dvanaestominutni period Seltiksi su ušli sa 19 poena prednosti.

U poslednjem kvartalu Seltiksi su samo završili posao i na kraju upisali pobedu sa 16 poena razlike. Interesantan detalj smo videli kada je Džejson Tejtum krenuo na zakucavanje, a Bušer je loptu sklonio iz koša, što sudije isprva nisu videle, pa je posle “čelendža” Breda Stivensa odluka preinačena.

Najefikasniji košarkaš je bio Džejlen Braun sa 30 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kemba Voker je dodao 22, Hejvard 14, Tajs 13, Kanter 12, a Tejtum 11 poena. Na drugoj strani, Fred Vanvlit ubacio je 27, Kris Bušer 24, Lauri je imao 14 poena i 8 asistencija, a Ibaka 12 poena uz 8 skokova.

Košarkaši Filadelfije ubedjlivo su pobedili Milvoki rezultatom 121:109 u drugoj NBA Božićnoj utakmici.

ada ste najbolja ekipa Istoka i za tri četvrtine primite 100 poena definitivno nešto nije u redu.

Milvoki se u Filadelfiji proveo kao “bos po trnju” i Božićni spektakl se pretvorio u pravi košmar, a Fila je ubacila čak 21 trojkom na ovoj utakmici.

Džoel Embid je momentalno stavio do znanja Milvokiju da je došao da napravi “masakr” i za samo 15 minuta u prvom poluvremenu ubacio 23 poena uz 7 skokova i 3 asistencije. To prvo poluvreme je Filadelfija dobila sa 21 poenom razlike, kada je na semaforu pisalo 69:48.

Raspucao se Ričardson, pogodivši čak četiri trojke u prvom poluvremenu i ukupno je u tom delu meča upisao 18 poena. Janis Adetokumbo je delovao nemoćno, iako je “flertovao” sa tripl dablom, ali je promašio čak sedam šuteva za tri poena.

Prva deonica je bila najefikasnija, u njoj je postignuto čak 68 poena, a u drugom kvartalu je Fila već rešila pitanje pobednika, da bi u drugom poluvremenu samo završavala započeti posao.

Milvoki je uspeo na kratko da zapreti. U jednom momentu četvrte četvrtine imali su seriju 12:0 koju je trojkom prekinuo Korkmaz, a i Janis Adetokumbo je zaradio prst u oku od strane Džoša Ričardsona.

Nova serija u poslednja dva minuta od 12:0 stigla je zahvaljujući sjajnom Krisu Midltonu, ali je on uspeo samo da spusti Milvoki na jednocifreni zaostatak po prvi put u drugom poluvremenu. Potom Heris pogađa težak šut za tri poena, a Midlton to odmah vraća za novu dramu, koja je rešena trojkom Ala Horforda za konačnih 121:109.

Ben Simons je sjajno igrao u odbrani, zabeleživši 4 ukradene lopte i na to dodao 14 asistencija i 15 poena uz samo 2 promašena šuta. Ipak, najefikasniji je bio Džoel Embid sa 31 poenom dok je Tobajas Heris postigao 22, a Furkan Korkmaz 16 poena.

Kris Midlton je jedini parirao raspoloženoj Filadelfiji sa 31 poenom. Janis Adetokumbo je imao 27, ali upućenih šuteva, a pogodio je svega 8 za 18 poena uz 14 skokova, a 15 je postigao Džordž Hil.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su gradske rivale Lejkerse u uzbudljivoj završnici pred njihovim navijačima rezultatom 111:106.

Posle propuštene šanse Pola Džordža da reši utakmicu, rezultat je bio 109:106.

Domaći su imali ceo napad, ali je na tri sekunde do kraja Patrik Beverli nadmudrio Lebrona Džejmsa prilikom šuta za tri poena i osvojio posed za svoj tim.

Precizan oba puta sa penala bio je Džordž, čime je postavljen konačan rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kavaj Lenard sa 35 poena, uz 12 skokova i 5 asistencija. Montrezl Herel je imao 18 poena, a Pol Džordž 17.

U redovima Lejkersa, Kajl Kuzma je zabeležio 25 poena, Entoni Dejvis 24, a Lebron Džejms 23, uz 10 asistencija i 9 skokova.

Duel u Stejpls centru bio je neizvestan od prvog do poslednjeg minuta.

Jezerdžije su prve uspele da se odlepe u finišu poluvremena (63:51), zatim su na startu trećeg kvartala imale i +15, međutim, gosti su već do ulaska u poslednju četvrtinu poravnali na 86:86.

Usledila je velika borba u kojoj su Lejkersi prokockali +7 i lošom igrom u završnici dozvolili velikom rivalu da ih savlada i drugi put u sezoni.

Lejkersi, uprkos četvrtom uzastopnom porazu, ostaju lideri Zapada sa 24-7, dok su Klipersi sad na 23-10.

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Hjuston Rokitse na svom parketu sa 116:104 i upisali treći uzastopni trijumf.

Sa druge strane, Rakete su prekinule niz od četiri pobede zaredom.

Voriorsi su do slavlja nad favorizovanim rivalom stigli fantastičnom igrom u finišu utakmice. Od rezultata 97:96 za Hjuston, domaći tim je napravio seriju 19:2 i na kraju zabeležio trijumf.

GSV je dobro otvorio duel u San Francisku i poveo sa 7:0, ali su gosti u drugom kvartalu uspostavili kontrolu i stekli 13 poena prednosti (53:40).

Ratnici se, ipak, nisu predavali. Najpre su u finišu treće četvrtine uspeli da se vrate i preuzmu vođstvo, a potom u pomenutoj završnici da zadaju poslednji udarac rivalu.

Dominantna figura kod pobednika bio je Demion Li sa 22 poena i 15 skokova, a dabl-dabl je ostvario i Drejmond Grin sa 19 poena i 11 uhvaćenih lopti. Dianđelo Rasel doprineo je slavlju sa 20 poena.

Kod Raketa, Vestbruk je imao 30 poena (11/32 iz igre) i 12 skokova, dok je Harden stao na 24 poena (9/18 iz igre) i 11 asistencija.

Golden Stejt sad ima skor 8-24, a Hjuston je na 21-10.

Košarkaši Denvera prekinuli su niz od sedam trijumfa, pošto je bolji od njih u Koloradu bio Nju Orleans sa 112:100.

Brendon Ingram je predvodio goste iz Luizijane do trijumfa uz 31 poen i 7 skokova, a pratio ga je Džru Holidej sa 20 poena i 8 asistencija.

Domaćima nije pomogao ni dabl-dabl Nikole Jokića (23p, 10sk, uz 4as) da izbegnu poraz. Pored Srbina, Džeremi Grent je imao 17, a Geri Heris 15 poena.

Pelikansi su do slavlja u Pepsi centru sigli tek u finišu utakmice, iako su prethodno praktično sve vreme imali prednost.

Gosti su pri vođstvu 99:95 pojačali ritam, uz seriju 13:2 pobegli na najvećih +15 i rešili pitanje pobednika.

Denver nije uspeo da opravda ulogu favorita u prazničnoj atmosferi pred svojim navijačima.

Ekipa Majkla Melouna igrala je znatno ispod svog nivoa i samo u jednom navratu druge četvrtine zaličila je na sebe.

U tom intervalu stekla je +6, ali je to bilo kratkog daha. Nju Orleans je ponovo preuzeo kontrolu i na kraju zasluženo slavio.

Nagetsi imaju skor 21-9, dok je NOP na 9-23.