10. Maja 2021.

Selta torpedovala “žutu podmornicu”

Očigledno je da su igrači Viljareala mislima već u Gdanjsku gde ih 26. maja očekuje veliko finale Lige Evrope protiv Mančester junajteda.

“Žuta podmornica” je odigrala slabo, ovo je bio treći poraze ekipe u prvenstvu u poslednja četiri kola, ali na to svakako utiče i činjenica da nema preterane neizvesnosti u pogledu konačnog plasmana.

Uz sve to, izabranici Unaja Emerija bili su ove večeri prilično nervozni o čemu svedoči činjenica da je sudija isključio dvojicu njihovih rezervnih igrača, po završetku prvog poluvremena.

Santi Mina je u 19. minutu doneo prednost Selti koja je odigrala odličan meč.

Posle skoka i udarca glavom zatresao je mrežu Viljareala koji je šest minuta kasnije preko Moija Gomeza uspeo da izjednači.

Ipak do odlaska na odmor, još dva gola ekipe iz Viga, ponovo je MIna u 34. minutu bio precizan, a onda i u trećem minutu nadoknade Mendez, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:3.

Augusto Solari je u 57. minutu pogodio za 1:4 i domaćin je u 87. minutu uspeo samo da ublaži poraz pogotkom iz penala čiji je strelac bio Đerar Moreno.

Minut kasnije zbog drugog žutog kartona u svlačionicu je morao igrač Selte Fakundo Fereira.

La liga, 35. kolo

Hetafe – Eibar 0:1 (0:0)
Resino 88 (p)
Valensija – Valjadolid 3:0 (1:0)
Gomes 45+1, 48, 89
Viljareal – Selta 2:4 (1:3)Gomez 25, Moreno 87p – Mina 19, 34, Mendez 45+3, Solari 57