12. Juna 2022.

Šeferović utišao Portugalce u prvom minutu, rutina Španije

Gol odluke je postigao Haris Šeferović već u prvom minutu igre. Sjajna akcija domaće ekipe, tečna igra i naposletku centaršut Vidmera za napadača Benfike bili su dovoljni da uzmu sva tri boda favorizovanom protivniku.

To je bio jedini udarac u okvir gola koji je branio Rui Patrisio, ali je vredeo više nego 13 šuteva Portugalaca od kojih je šest išlo između stativa. Briljirao je golman Monpeljea Jonas Omlin i redom sprečavao Bernarda Silvu, Gonsala Guedeša i Dioga Žotu.

Švajcarci mogu da smatraju i da su oštećeni nakon što im u 15. minutu nije dodeljen penal nakon što je igrač gostujuće ekipe igrao rukom.

Ovo su ujedno i prvi bodovi za Švajcarsku koja je do sada upisala sva tri poraza, dok je za tim Fernanda Santoša ovo prvi poraz nakon dve pobede i remija.

U drugom meču u okviru ove grupe 2, Španci su stigli do rutinske pobede protiv Češke rezultatom 2:0. Strelci su bili Karlos Soler u 24. minutu i Pablo Sarabija u 75. minutu igre.

Španija je nakon prva četiri kola prva u grupi i jedina neporažena sa dve pobede i dva remija. Češka je na trećem mestu.