1. Oktobra 2019.

Sedam golova Bajerna protiv Totenhema, Juventus, Atletiko i Siti rutinski do tri boda

Utakmica u Londonu je fantastilčna, praznik za oči, narodski rečeno. Odmah po sudijskom zvižduku je Bajern krenuo na gol Totenhema i stvorio nekoliko opasnih prilika, ali se mreža nije zatresla.

Međutim, nismo dugo čekali da bismo videli prvu promenu rezultata, pošto je Son u 12. minutu utakmice dobio sjajnu asistenciju od Ndembelea i poslao loptu iza leđa Manuela Nojera.

Normalno, Bajern je svoj odgovor poslao za svega dva minuta, a “poštar” je bio Džošua Kimih koji je glavom poslao loptu pravo u mrežu Totenhema i imali smo nerešen rezultat posle 14 minuta utakmice.

Nekoliko fantastičnih šansi imali su fudbaleri Totenhema, pre svega Son i Hari Kejn dok je Bajern zapretio preko Filipa Kutinja. Iako je padala jaka kiša, tempo utakmice nije jenjavao, pa smo videli prelep pogodak u poslednjim momentima prvog dela.

Levandovski je bio okrenut leđima, nije gledao na gol Totenhema i onda je iz okreta ispalio pravu raketu i poslao loptu uz desnu stativu za preokret Bajerna 1:2.

U drugom poluvremenu smo takođe mogli da vidimo fantastičan fudbal. Igralo se samo osam minuta kada je po levoj strani probio Serž Gnabri, a njegov munjevit prodor delovao je nezaustavljivo i posle tog prodora postignut je pogodak, pa je Bajern uvećao prednost na 3:1.

Pravi blickrig nemačke ekipe. Posle dva minuta je Serž Gnabri ponovo bio u centru pažnje, pošto je uspeo da prevari odbranu Totenhema i da levom nogom uz pomoć desne stative postigne i četvrti pogodak za Bavarce.

Totenhem se svojski potrudio da utakmica ostane živa. U 61. minutu je u kaznenom prostoru sapleten je bio Rouz, a odgovornost preuzeo Hari Kejn i pošto je bio precizan, smanjio je razliku na 4:2.

Ko bi rekao da će ovo biti sve što smo videli od Totenhema? Bajern je u nastavku utakmice preko Serža Gnabrija i Roberta Levandovskog uspeo da postigne još tri gola i u potpunosti ponizi ekipu Totenhema i to pred njihovim navijačima u Londonu.

Fudbaleri Juventusa i Atletiko Madrida ostvarili su prve pobede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Torinska “stara dama” savladala je ekipu Bajer Leverkuzena sa 3:0, dok su “jorgandžije” rezultatom 2:0 pobedili Lokomotivu u Moskvi.

Juventus jeste slavio bez primljenog gola, ali italijanskom klubu nije bilo nimalo lako da dođe do tri boda.

Leverkuzen je imao svoje šanse, ali su golovi ono što se računa, a njih su postigli Gonsalo Iguain u 17, odnosno Fernando Bernardeski u 62. minutu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kristijano Ronaldo, minut pre kraja meča.

U drugom meču grupe D, Atletiko je tek u drugom poluvremenu postigao golove i tako opravdao ulogu favorita.

U 48. minutu Žoao Feliks iskoristio je povratnu loptu Dijega Koste i doveo svoj tim u vođstvo.

Kontroverzni napadač je i desetak minuta kasnije ponovo asistirao, maltene na isti način, samo što je egzekutor ovoga puta bio Tomas Parti.

U narednom kolu Atletiko dočekuje Leverkuzen, a Juventus Lokomotivu.

Liga šampiona, 2. kolo grupe D:

Juventus – Bajer Leverkuzen 3:0 (1:0)
(Iguain 17, Bernardeski 62, Ronaldo 89)
Lokomotiva – Atletiko 0:2 (0:0)
(Feliks 48, Tomas 58)

Fudbaleri Mančester sitija uspeli su da ostvare i drugu pobedu u Ligi šampiona, pošto su sa 2:0 pobedili zagrebački Dinamo.

Siti je apsolutni favorit u grupi C koju čine još Dinamo Zagreb, Šahtjor i Atalanta i to se na terenu itekako primećuje.

U dve odigrane utakmice protiv Šahtjora i Dinama postigli su 5 golova, bez ijednog primljenog i zasluženo sede na čelu grupe C sa maksimalnih 6 osvojenih bodova.

U prvom poluvremenu je Mančester siti itekako imao inicijativu, imali su preko 70% poseda i faktički igrali viktorije pred golom Dinamo Zagreba. Ipak, koliko god da su bili dominantni na lopti, gol u prvih 45 minuta nisu uspeli da postignu.

Strepeli su “građani” sve do 66. minuta kada je nekadašnji as Liverpula, Rahim Sterling uspeo da zatrese mrežu i donese prednost svojoj ekipi. Konačan rezultat potsavljen je u samom finišu utakmice, pošto je Fil Foden u 5. minutu sudijske nadoknade postigao drugi gol za Mančester siti.

Pari Sen Žermen nije imao lagan meč u Istanbulu protiv ekipe Galatasaraja. Pobedili su na teškom gostovanju zahvaljujući pogotku Maura Ikardija u 52. minutu utakmice.

Fernando Muslera je bio najbolji poejdinac u redovima Galatasaraja, on je imao čak 5 odbrana i sprečio PSŽ da pobedi nekom ubedljivijom razlikom.

Parižani su na čelu grupe A sa 6 osvojenih bodova i bez primljenog gola, a najveći šok je poslednje mesto u grupi koje zauzima Real Madrid nakon današnjeg remija sa ekipom Klub Briža.