Kako su naveli iz Savjeta ministara, povratak će biti izvršen 28. aprila, međunarodnim avionskim letom na relaciji Istanbul – Sarajevo – Istanbul, a putnici će se iskrcati i ukrcati na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.
Nakon slijetanja i prije polijetanja aviona, putnici su obavezni da se pridržavaju i poštuju sva uputstva i naredbe nadležnih organa u BiH (graničnih, epidemioloških i zdravstvenih službi).
“Na ovaj način nadležni organi u BiH preduzimaju mjere i aktivnosti s ciljem omogućavanja obavljanja letova u humanitarne svrhe, kao i povratka bh. državljana iz inostranstva u zemlju u organizaciji Ministarstva spoljnih poslova BiH. Takođe, istovremeno se organizuje i repatrijacija stranih državljana koji napuštaju BiH na zahtjev diplomatsko-konzularnih predstavništava njihovih država”, navodi se u saopštenju Savjeta ministara BiH.
NN