5. Aprila 2019.

Sasuolo i Atalanta ubjedljivo do pobjeda

Sasuolo je bio veoma efikasan protiv Kjeva (4:0), dok je Atalanta takođe bez većih problema savladala u Bergamu ekipu Bolonje sa 4:1.

U Sasuolu, dominantna partija domaće ekipe koja je uspela da povede veoma rano, tačnije u četvrtom minutu, štom im je znatno olakšalo posao u nastavku susreta.

Turski internacionalac Merih Damiral je zatresao mrežu Kjeva, da bi isti igrač gotovo na identičan način, glavom iz neposredne blizine, poslao loptu u protivničku mrežu.

Sav posao Sasuolo je završio već na startui drugog dela kada je Lokateli povisio na 3:0, da bi napadač Domeniko Berardi u 57. minutu sa desetak metara poslao loptu u mrežu Kjeva za konačnih 4:0.

Emanuele Đakerini nije uspeo u 89. minutu da iskoristi jedanaesterac za Kjevo i tako obezbedi bar počasni pogodak svojoj ekipi.

Baš kao i Sasuolo, blistala je i Atalanta koja je za 15 minuta postigla četiri gola i završila sav posao oko trijumfa nad Bolonjom koju sa klupe predvodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović.

Hrvatski internacionalac Josip Iličić je u trećem i petom minutu postigao golove, da bi u devetom minutu asistirao Holanđaninu Hansu Hateberu za 3:0, da bi Zapata u 15. minutu stavio tačku na sjajnu partiju ekipe iz Bergama.

Bolonja je u nastavku preko Orsolinija u 54. minutu uspela samo da ublaži poraz.