30. Septembra 2020.

Šapovalov izbacio Simona, Brazilac priredio iznenađenje, Cicipas spriječio senzaciju od 0-2 do 3-2

Kanađanin je slavio u četiri seta 6:2, 7:5, 5:7, 6:3 i zakazao duel sa Robertom Karlesom Baenom.

Šapovalov se bolje snašao u reviji brejkova protiv iskusnijeg kolege i prošao dalje posle tri i po sata igre.

Najveće iznenađenje priredio je Brazilac Tijago Monteiro pobedom nad 33. teniserom sveta Nikolozom Basilašvilijem 7:5, 6:4, 6:2.

Ispao je nosilac, a Monteiro pokazao da je nezgodan igrač na svojoj omiljenoj podlozi pred sudar sa Markosom Gironom.

Još ubedljiviji bili su Gregor Dimitrov protiv Gregorijem Barerom 6:3, 6:2, 6:2, kao i Roberto Bautista Agut protiv Rišara Gaskea 7:6 (7:5), 6:2, 6:1.

U narednoj fazi Dimitrov ide na Andreja Martina, koji je izbacio Žoaa Sousu, a Bautista na Atilu Balaža.

Američka teniserka Sofija Kenin pobedila Ruskinju Ljudmilu Samsonovu sa 6:4, 3:6, 6:3 i plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa.

Šampionka Austalijan opena i šesta teniserka sveta je posle dva sata i 11 minuta igre savladala Ruskinju, koja zauzima 125. mesto na WTA listi. Ona će u narednom kolu igrati protiv Rumunke Ane Bogdan.

Čehinja Karolina Pliškova je pobedila Egipćanku Majar Šerif posle tri seta – 6:7, 6:2, 6:4. Egipćanka, 172. igračica sveta, uspela je da u prvom setu iznenadi četvrtu teniserku sveta, ali je u naredna dva seta Pliškova zaigrala bolje i nije dozvolila iznenadjenje.

Pliškova će u drugom kolu igrati protiv Letonke Jelene Ostapenko.

Hrvatica Dona Vekić, 20. na WTA listi, poražena je od 142. igračice sveta Rumunke Irine Bare u dva seta (6:3, 6:4), dok je Francuskinja Kristina Mladenović izgubila od Nemice Laure Zigemund sa 7:5, 6:3, posle dva sata i četiri minuta igre.

U drugo kolo Rolan Garos su se plasirale i Dankinja Klara Tunson, Amerikanke Danijel Kolins i Sloun Stivens, Kazahstanka Elena Ribakina, Tunižanka Uns Džabur i Francuskinja Fijona Fero.

Grčki teniser Stefanos Cicipas prošao je kroz dramu do drugog kola Rolan Garosa.

Svetski broj šest pobedio je Đaumea Munara posle dva seta zaostatka – 4:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Šta je “preživeo” Atinjanin kako bi došao do prve pobede u karijeri posle dva seta minuta i meča koji je trajao više od tri sata.

Imao je veliku priliku 109. teniser sveta da ostvari jednu od najvećih pobeda u karijeri, ali nije uspeo. Kao da se uplašio uspeha na set od trijumfa.

Sjajno je igrao u prva dva seta, u trećem potpuno stao, ali ni tada nije klonuo.

Najviše može da žali za prilikom u četvrtom setu kada je imao trenutak na svojoj strani posle vraćenog brejka i vođstvo 4:3 u gemovima, ali se Cicipas izdigao i nanizao tri gema za izjednačenje.

Već tada se znalo da je Munar poljuljan, što je rešio šesti teniser sveta u sedmom gemu i mukom prošao u narednu fazu.