24. Jula 2019.

Šaponjić promašio sa bijele tačke, autogol De Lihta u prvom startu za Juve

Srpski fudbaler Ivan Šaponjić zamalo je koštao Atletiko Madrid pobede u Teksasu.

Šaponjić je jedini promašio jedanaesterac u penal seriji sa meksičkim Čivasom, ali su “jorgandžije” ipak slavile 5:4.

Atletiko je odoleo ekipi iz Gvadalahare u regularnih 90 minuta iako je od 24. imao igrača manje, jer je Fernando Ljorente kao poslednji igrač odbrane oborio protivnika.

Madriđani su krenuli ofanzivno od starta meča, odlične prilike propustili su Dijego Kosta, Toma Lemar i Saul Njiges, a onda je isključen Ljorente.

Usledila je inicijativa Čivasa, ali meksički tim nije imao rešenje za odbranu Atletika, pa je posle poprlično dosadnih sat vremena, a situaciju nije popravilo ni isključenje Vilanueve i poravnanje broja igrača u poslednjih pola sata meča.

Tako je pobednika odlučila penal serija, u kojoj su redom pogađali Korea, Ponse, Erera i Brisenjo, pre nego što je Gudino odbranio šut Šaponjića, koji je u igru ušao u 70. minutu utakmice.

Zatim su mrežu tresli Gonsales, Felipe, Uerta Valera i Moja, da bi u petoj Beltran Krus promašio udarac za Čivas.

Sanabrija donosi Atletiku 5:4 i pobedu, jer je u narednoj seriji promašio i Servantes.

I drugi madridski klub je pripremni meč dobio na penale. Real je udarcima sa bele tačke savladao milanski Intersa 4:3.

U regularnih 90 minuta u Nanđingu bilo je 1:1. Inter je poveo autogolom najvećeg pojačanja Reala ovog leta, štopera Matijsa de Lihta, već u desetom minutu.

Međutim, sredinom drugog poluvremena Juve poravnava preko Kristijana Ronalda, koji je sjajno izveo slobodan udarac.

Već na startu penal serije Ranokija promašuje za Inter, nakon čega pogađaju Kanselo, Puškaš i Ronaldo, pre novog promašaja “nerazura”, odnosno Longoa.

Emre Džan povećava na 3:1 za “Staru damu”, ali nakon pogotka Žoaa Marija promašuje još jedan Juventusov novajlija Adrijen Rabio.

Barela poravnava na 3:3, nakon čega za Juve gol ne postiže ni Bernardeski. Međutim, Borha Valero propušta priliku da donese vođstvo Interu, a to kažnjava Demiral i Juve odnosi pobedu.