Samsonova osvojila Berlin - BIGportal.ba
Sport Tenis

Samsonova osvojila Berlin

Ljudmila Samsonova je pobijedila na WTA turniru u Berlinu protiv Belinde Benčić 2:1 i tako je osvojila svoj prvi trofej u karijeri. Po setovima je bilo 1:6, 6:1 i 6:3.

Belinda Benčić je u ovaj meč ušla kao favorit jer je za skoro 100 pozicija bolje plasirana od Ruskinje. I dobila je prvi set 6:1 za 29 minuta, da bi potom Ljudmila odgovorila istom merom. U trećem setu je Ljudmila odmah napravila brejk, držala je tu prednost sve do kraja, mada je Benčić imala tri brejk šanse u osmom gemu. Tada je bilo 4:3 za Samsonovu, ali je Benčić propustila priliku da oduzme servis Ruskinji.

Iza toga je Samsonova napravila novi brejk u poslednjem gemu i tako je završila meč 6:3.

Samsonova ima svega 22 godine i stigla je do prvog WTA trofeja u karijeri i zaradiće čak 500 bodova, a od ponedeljka će biti 63. igračica sveta što joj predstavlja skok za 42 pozicije.