31. Januara 2021.

Šampion Južne Amerike odlučen u 99. minutu!

Popularne “svinje” su po drugi put u 106 godina dugoj istoriji osvojile prestižni trofej pobedom nad Santosom 1:0 (0:0) na “Marakani” u Rio de Žaneiru.

Utakmica je rešena na neverovatan način, u devetom minutu nadoknade i u pravoj drami koju samo južnoamerikanci umeju da priušte.

Naime, Palmeiras tokom celog finala gotovo da nije ozbiljnije zapretio protivniku.

Generalno, utakmica je bila prilično dosadna i “tanka” za finale kakvo se inače očekuje.

Santos je bio bolji tim, ali je njegov trener Kuka odlučio da meč odvede u produžetke i to tako što će sam da zadržava vreme.

Sudija je odredio osam minuta nadoknade, a u sedmom je Kuka uzeo loptu kraj terena, ušao u klinč sa jednim protivničkim igračem i zaradio isključenje.https://streamja.com/embed/akgpa

Dok se trener Santosa peo na tribine, utakmica je nastavljena i svi su čekali kraj, te ulazak u produžetke.

Ali, u 99. minutu Roni je poslao centaršut u kazneni prostor Santosa, a tamo Breno nadvisio čuvara i postigao sjajan gol.

Usledilo je veliko slavlje “zelenih” i zaista neverovatno osvojen trofej Palmeirasa.