18. Novembra 2022.

Šamar upozorenja Belgijancima od Egipta VIDEO

Poraženi su od Egipta, 1:2 (0:1) u susretu koji je odigran na Džaber Al Ahmad stadionu u Kuvajtu.

Belgijanci su već u trećem minutu tražili penal posle kontakta jednog igrača Egipta i Mičija Bačuaija, ali je VAR pokazao da nije bilo prekršaja.

Bačuai je u desetom minutu pogodio stativu, da bi minut kasnije na drugoj strani Tibo Kurtoa spasao gol posle udarca Trezegea.

Isti dvojac bio je u fokusu i u 21. minutu i opet je golman Belgije izašao kao pobednik.

Međutim, posle greške odbrane Belgije u 33. minutu, Mostafa Mohamed je doneo prednost Egiptu.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Egipat je uvećao prednost.

Igrao se 46. minut kada je Trezege poslao loptu u levi donji ugao gola Belgijanaca.

Uspela je Belgija da smanji presnost i to u 76. minutu.

Na asistenciju Janika Karaska mrežu Egipta zatresao je Luis Openda, za konačnih 1:2.