Sabicer 5, Verner 30, 48, 87, Nkunku 35, Halštenberger 39, Poulsen 44, Mukijele 50

Rašica 9, Gebre Selasije 59 – Petersen 28, 90+3
Union Berlin – HertaPetak:
Hofenhajm – Paderborn 3:0

Šalke 04 je upisao i petu pobedu u ovogodišnjem izdanju Bundeslige, a ta pobeda je bila teškom mukom zarađena.

Danijel Kaliđuri se vrlo rano povredio i već u 9. minutu utakmice morao da napusti igru, a na prvi gol se čekalo duže od pola sata, pošto je Danijel Bajer tek u 38. minutu doveo Augzburg do vođstva.

Izjednačenje je viđeno posle nekih 8 minuta, kada je nekadašnji fudbaler Lacija i Juventusa, ali i reprezentativac Švajcarske, Stefan Lihtštajner postigao autogol i doneo veliku radost protivničkim navijačima.

Već u prvoj polovini drugog poluvremena, Augzburg je zahvaljujući preciznom izvođenju jedanaesterca Finbogasona ponovo stekao prednost, 2:1, ali se oni nisu dugo radovali.

Prvo je Kabak u 71. minutu po drugi put poravnao rezultat, da bi Amin Harit samo 11 minuta kasnije postigao i treći gol za Šalke, napravivši potpuni preokret i donevši veliku pobedu gostima iz Gelzenkirhena.