23. Maja 2022.

Salernitana razbijena, ali ostala u Seriji A – Kaljari ispao

Uprkos ovom ubedljivom porazu koji je doživela Salernitana, ovaj klub će i sledeće sezone nastupati u Seriji A, budući da je na kraju sezone imao 31 bod – bod više od Kaljarija koji je ispao.

Kaljari je u gostima odigrao nerešeno. bez golova protiv Venecije i tako propustio priliku da u poslednjem kolu preskoči Salernitanu i da ostane u Seriji A.

Kada je reč o meču koji je odigran na stadionu Areki u Salernu, Udineze potpuno razbio Salernitanu već u prvom poluvremenu.

Delofeu je načeo mrežu domaćina već u šestom minutu, a onda je Nestorovski u 34. minutu povisio na 2:0 za Udineze.

U 42.minutu Udineze je vodio sa 3:0, strelac je bio Udogi.

Mogla je ekipa iz Udina i do četvrtog ola u prvom poluvremenu, ali je Pereira promašio penal.

Igrači Udinezea ipak su postigli i četvrti gol, ali u drugom poluvremenu.

Pereira se iskupio za promašen penal i na asistenciju Nestorovskog zatresao mrežu Salernitane.

Ovaj poraz nije toliko skupo koštao ekipu Salernitane, koja je izbegla ispadanje iz Serije A, imala je svega jedan bod ispred Kaljarija.

Kaljari je u gostima imao priliku da pobedom preskoči Salernitanu i pošalje je u seriju B, ali je ekipa sa Sardinije odigrala nerešeno protiv Venecije.

Ovim utakmicama završena je sezona u Seriji A, a od naredne sezone u nižem rangu nastupaće pored Kaljarija još Venecija i Đenoa.