24. Februara 2020.

Salah i Mane spriječili senzaciju – Liverpul bolji od Vest Hema

Liverpul nije osvojio šampionsku titulu otkako se domaće takmičenje igra pod nazivom Premijer liga, a kako se neko kolo završi tako su oni bliži tituli.

Sada su u poslednjem susretu 27. kola uspeli da pobede Vest Hem posle preokreta i da osvoje 79. bod u sezoni, što je 22 više od broja koji je sakupio drugoplasirani Mančester Siti.

Liverpul je veoma rano poveo, pošto je Trent Aleksander Arnold asistirao Vajnaldumu i od 9. minuta je domaćin imao gol prednosti. Međutim, oni su mogli da se raduju samo tri minuta.

Tada je Isa Diop na asistenciju Roberta Snodgrasa poravnao rezultat, a do kraja prvog poluvremena nije bilo previše iznenađenja.

U nastavku je “Enfild” ostao šokiran. Pablo Fornals je u igru ušao umesto povređenog Součeka u 47. minutu utakmice i posle samo sedam minuta fudbala zatresao mrežu Liverpula za potpuni preokret, 2:1 za Vest Hem.

Salah i Mane nisu dozvolili Vest Hemu da se previše raduje. Prvo je Egipćanin u 68. minutu utakmice doneo izjednačenje, da bi potom u 81. minutu susreta Sadio Mane postigao pobedonosni pogodak, ponovo na asistenciju Trent Aleksander Arnolda.