28. Januara 2020.

Sakramento za dva i po minuta nadoknadio 17 razlike i pobijedio, dabl-dabl Dončića!

Kingsi su pobedili Minesota Timbervulvse na gostovanju rezultatom 133:129, posle produžetka.

Sakramento je uspeo da nadoknadi ukupno 27 razlike, to jest čak 17 poena zaostatka na dva i po minuta do kraja, dođe do dodatnih pet minuta, a onda i pobedi.

Briljantnu partiju pružio je Nemanja Bjelica, koji je imao 20 poena (7/10), devet skokova, osam asistencija, dve ukradene lopte i tri blokade.

Da bi nadoknadili pomenutu razliku, Kingsi su morali da krenu loše. Minesota je već tokom prve četvrtine došla do 16 poena prednosti, a razlika je ubrzo i uvećana.

Izabranici Luka Voltona na poluvreme su otišli sa -18, a ni u trećoj četvrtini nisu imali nikakav odgovor za raspoložene “vukove”.

Minesota je tokom treće četvrtine imala i maksimalnih 27 poena prednosti, a bila je na +17 na dva i po minuta do kraja. Tada je usledio nestvaran preokret.

Kingsi su napravili ogromnu seriju, trojkom Hilda došli na -3 na 30 sekundi do kraja, a šut je zatim promašio Endrju Vigins.

Dieron Foks je fauliran na 4,7 sekundi do kraja. Pogodio je prvo bacanje, drugo namerno promašio, a onda uhvatio ofanzivni skok i pogodio za izjednačenje. Šut za pobedu je promašio Karl-Entoni Tauns.

Obe ekipe su dosta ofanzivno ušle u produžetak, gde ih je sačekala nova drama.

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom, a Kingsi su prelomili boljim izvođenjem bacanja, te kompletirali potpuno nezamisliv preokret.

Badi Hild je bio nezaustavljiv sa klupe sa 42 poena (14/24). Foks je imao 22 poena, šest skokova i sedam asistencija, dok je doprinso dao i Bogdan Bogdanović sa 11 poena (4/11), i šest uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani Endrju Vigins je imao 36 poena, devet skokova i osam asistencija. Pratili su ga Robert Kavington sa 24 i Tauns sa 23 poena.

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Oklahoma Siti Tander na gostovanju rezultatom 107:97.

Maveriksi su iskoristili to što je Kris Pol propustio prvi meč u sezoni, iz “ličnih razloga”.

Srpski centar Boban Marjanović ponovo nije dobio nijedan minut od trenera Rika Karlajla.

Juta – Hjuston 117:126

Mavsi su na poluvreme otišli sa dvocifrenom prednošću, ubrzo je povećali na +16 u nastavku, a zadržali krajem treće četvrtine.

Oklahoma do kraja meča nije imala nikakve šanse.

Luka Dončić je ponovo bio odličan sa 29 poena (10/24), 11 skokova i pet asistencija. Tim Hardavej ga je pratio sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Delon Rajt i Kristaps Porzingis.

Denis Šruder je bio najpotentniji kod domaćina sa 21 poenom, sedam skokova i šest asistencija, a istakao se i Šej Gildžus-Aleksander sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti.

U odsustvu Rasela Vestbruka i Džejmsa Hardena Erik Gordon je zablistao i doneo pobedu Hjustonu u duelu sa Jutom.

Bek Rokitsa je ubacio 50 poena u trijumfu svog tima rezultatom 126:117.

Priliku je iskoristio i Danuel Haus, pošto je ubacio 21 poen i dodao 11 skokova, dok je Ostin Rivers takođe ubacio 21 poen.

U timu iz Solt Lejk Sitija najefikasniji su bili Donovan Mičel sa 36 i Bojan Bogdanović sa 30 poena, a Rudi Gober je upisao dabl-dabl sa 12 poena i 14 skokova.

Ekipa Čikaga je upisala pobedu rezultatom 110:109 protiv Sparsa, koji su imali priliku da izbore produžetak, ali je slobodno bacanje na dve stotinke do kraja meča promašio Demar Derozan.

On je utakmicu završio sa 36 poena, Pati Mils je dodao 25, a Jakob Peltl je upisa 16 poena i 13 skokova.

U pobedničkom sastavu je najefikasniji bio Zek Lavin sa 23 poena, Denzel Valentajn je dodao 16, a Tomaš Satoranski i Tadeus Jang su dodali po 13 poena.

Derbi Floride je pripao igračima Majamija, koji su sa 113:92 savladali Orlando.

Sjajnu partiju je pružio Dankan Robinson sa 21 poenom, a tripl-dabl je upisao Bem Adebajo, sa 20 poena i po 10 skokova i asistencija, dok je Džimi Batler meč završio sa 19 poena.

Za Orlando su Nikola Vučević i Eron Gordon ubacili po 13 poena, dok je Markel Fulc utakmicu okončao sa poenom manje.

Tek 13. pobedu u sezoni zabeležio je Klivlend i to u duelu sa Detroitom rezultatom 115:100.

Lideri Kavalirsa su bili Kolin Sekston sa 23 poena i Kevin Lav sa 20, dok je Tristan Tompson upisao 17 poena i 11 skokova.

Na drugoj strani, Redži Džekson je ubacio 16 poena, dok je Andre Dramond dodao 15.