3. Jula 2019.

SAD preko Engleske do finala Svjetskog prvenstva!

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobedila je Englesku sa 2:1, u polufinalu Svetskog prvenstva.

Heroj Amerikanki je golman Alisa Nejher, koja je u 84. minutu odbranila penal pri rezultatu 2:1 za SAD.

Sjedinjene Američke Države prve su stigle do gola. U desetom minutu O'Hara je asistirala, a Pres je zatresla mrežu Engleske.

Brzo su uzvratile fudbalerke Engleske, koje preko Vajt u 19. minutu dolaze do izjednačenja.

Međutim, samo dvanest minuta kasnije Morgan donosi prednost Amerikankama i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat.

U drugom poluvremenu nismo videli golove, a najbliže su bile reprezentativke Engleske, koje su u 84. minutu promašile penal. Nejher je uhvatila “živu” loptu Houton.

Sjedinjene Američke Države u finalu će igrati protiv Holandije ili Švedske, čiji je meč na programu u utorak od 21h.