5. Augusta 2021.

SAD od provalije do finala, odbojkaši Rusije savladali Brazil, Jamajčaninu zlato na 110 metara

Rano su Australijanci stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena.

Sredinom druge četvrtine ona je iznosila i 15 poena razlike i činilo se da bi Australijanci predvođenim Eksumom mogli do iznenađenja.

Međutim, krajem druge deonice Australija je ušla u negativnu seriju iz koje nije izašla do sredine treće četvrtine.

Tokom sedam minuta bez koša za Australijance, košarkaši selekcije SAD su ubacili njih 20 i time u potpunosti preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u redovima SAD bio je Kevin Durent koji je ubacio 23 poena uz devet skokova. Pratio ga je Devin Buker sa 20.

Dvocifren je bio još duo iz Milvokija – Kris Midlton i Džru Holidej. Obojica su upisala po 11 poena, ali je Holidej uz to imao po osam skokova i asistencija.

Kod Australije, najefikasniji je bio Peti Mils sa 15 poena, a imao je i pet skokova kao i osam asistencija.

Pratio ga je Dante Eksum sa 14 poena, a dvocifren je bio još Lendejl sa 11.

Što se tiče košarkaša SAD, pred njima je finale Olimpijskih igara u kom će se sastati sa boljim iz duela Francuske i Slovenije.

Odbojkaši Rusije plasirali su se u finale Olimpijskih igara u Tokiju pošto su pobedili aktuelne prvake Brazil sa 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:23).

Najefikasniji u pobedi ruske selekcije bio je Maksim Mihajlov sa 22 poena, Jegor Kljuka je upisao 15, a Ivan Jakovlev je dodao 12 poena.

U selekciji Brazila bolji od ostalih bio je Đoandi Leal sa 18 poena, Lukas Satkamp je zabeležio 13 poena, dok je 11 postigao Valas de Sousa.

Drugo polufinalne na programu je od 14 časova, a u njemu će se sastati Francuska i Argentina.

Finale i borba za treće mesto igraće se u subotu, 7. avgusta.

Hans Parkment sa Jamajke osvojio je zlato u trci na 110 metara s preponama.

On je ostvario vreme od 13.04 sekunde.

Amerikanac Grent Holovej, aktuelni svetski šampion, je bio u prednosti veći deo trke i očekivalo se da će upravo on stići do zlatnog odličja.

Ipak, on je između pretposlednje i poslednje prepone napravio grešku, te je morao da se zadovolji sa srebrom za koje je bilo dovoljno vreme od 13.09.

Još jedan Jamajčanin Ronald Levi zaokružio je osvajače medalja sa rezultatom 13.10.

Portugalski atletičar Pablo Pikardo osvojio je zlatnu medalju u troskoku na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Pikardo je do zlata stigao sjajnim skokom od 17,98 metara u trećoj seriji.

On je slavio ispred Kineza Jaminga Žua koji srebro osvojio novim ličnim rekordom od 17,57 metara, dok je bronza otišla u ruke atletičaru iz Burkine Faso Fabrisu Zangu s preskočenih 17,47 metara.

To je ujedno i prvo odličje u istoriji ove afričke države.

Američka kajakašica Nevin Harison osvojila je zlatnu medalju disciplini K1 200 na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je do zlata stigla rezultatom 45,932 sekundi.

Srebro je osvojila Kanađanka Lorans Vansan Lapoat, dok je bronza otišla u ruke Ukrajinki Ljudmili Luzan.

U disciplini K2 1000 metara najbrža je bila Australija u sastavu Tomas Grin i Žan van der Vesthauzen s vremenom 3:15,280.

Oni su slavili ispred posada Nemačke i Češke.

Australijanac Kigan Palmer osvojio je zlatnu medalju u disciplini skejtpark na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Palmer je slavio rezultatom 95,83 poena.

Srebrnu medalju osvojio je Brazilac Pedro Baroš (86,14), a bronzu Amerikanac Kori Žuno (84,13).

Muška štafeta SAD nije uspela da se plasira u finale trke na 4×100 metara.

Oni su takmičenje u svojoj kvalifikacionoj grupi završili tek na šestom mestu.

Zanimljivo je da su imali bolje vreme od trećeplasiranog Japana koji se takmičio u drugoj kvalifikacionoj grupi.

Ipak, zbog pravila da samo prve tri selekcije iz svake grupe prođu dalje, azijska štafeta se našla u finalu.

S druge strane, Amerikanci mogu da krive samo sebe i loše izmene zbog toga.

Pored Japanaca, u finale štafete su se plasirale selekcije Kine, Kanade, Francuske, Velike Britanije, Nemačke i Gane.

Organizatori Olimpijskih igara izvinili su se što su ukrajinske sportistkinje predstavili kao Ruskinje na ceremoniji dodele medalja u sinhronom plivanju.

Portparol Igara Masa Tanaka rekao je da to bila “čisto operativna greška”.

Ruskinje Svetlana Romašina i Svetlana Kolesničenko osvojile su juče zlatnu medalju u sinhronom plivanju u duet konkurenciji.

Ukrajinke Marta Fedina i Anastasija Savčuk su osvojile bronzu, ali su na podijumu najavljene kao predstavnice Olimpijskog komiteta Rusije.