22. Januara 2022.

Sabalenka zakazala okršaj sa Kanepi, Crnogorka daleko od novog iznenađenja

Ona je 41. igračicu planete, Čehinju, Marketu Vondrušovu savladala posle preokreta – 4:6, 6:3, 6:1.

Nije mogla Sabalenka da u prvom setu pronađe ritam, ali je od drugog perioda sve izgledalo bolje za Beloruskinju.

Kroz odlučujući set je protutnjala, oduzevši tri puta servis rivalki.

Sabalenka će u osmini finala igrati protiv Estonke Kaje Kanepi, koja je pobedila Medison Inglis.

Kanepi je izgubila prvi set 6:2, ali je u drugom uzvratila na isti način, da bi u odlučujućem uručila “krompir” rivalki.

Rumunska teniserka Simona Halep savladala je Crnogorku Danku Kovinić rezultatom 6:2, 6:1, u meču trećeg kola Australijan opena.

Finalistkinja Melburna iz 2018. godine je do trijumfa i plasmana u osminu finala došla mnogo lakše nego što se očekivalo.

Kovinićeva je u prošloj rundi eliminisala šampionku US opena, Emu Radukanu, te se na krilima tog uspeha nadala novom iznenađenju.

Od njega je bila udaljena jako mnogo, a u prilog tome govori podatak da je za čitav duel osvojila samo tri gema.

Do sredine prvog seta, kada su razmenile brejkove, rezultat je bio neizvestan, međutim, od tog momenta za sve se na terenu pitala Rumunka.

Do prvog dela igre je stigla, napravivši još dva brejka, da bi u drugom, još tri puta oduzela servis rivalki, što joj je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf.

Halep će u osmini finala igrati sa boljom iz duela Mertens – Žang

Aliz Korne, Danijel Rouz Kolins i Eliz Mertens plasirale su se u osminu finala Australijan opena.

Korne je savladala Slovenku Zamaru Zidanšek posle preokreta i 155 minuta igre – 4:6, 6:4, 6:2.

Francuskinja je imala set i dva brejka zaostatka, ali je ipak na volšeban način uspela da izbegne poraz.

Od tog momenta, kada je bila praktično u bezizlaznoj situaciji, pa sve do pobede, napravila je šest, a pretrpela jedan jedini brejk.

Ona će u osmini finala igrati protiv Simone Halep, koja je sa 6:2, 6:1 eliminisala Danku Kovinić.

Kolins je do naredne runde stigla na sličan način kao Korne, preokretom posle dva sata i 37 minuta igre – 4:6, 6:4, 7:5.

Ona je imala set i brejk zaostatka, u drugom setu je uspela da se izdigne, uvede meč u odlučujući set, a onda u 12. gemu napravi ključni brejk i zakaže duel sa Eliz Mertens.

Belgijanka je rutinski rezultatom 6:2, 6:2 savladala Šuai Ženg.