16. Februara 2022.

S Pen olovka postaje integralni deo još jednog Samsung telefona

Big Portal

Naime, još jedna stvar koju morate da nosite u ruci kao i činjenica da ove dodatke morate kupiti posebno, dovelo je do toga da ceo paket bude jednostavno preskup. Iz ovih razloga Samsung je odlučio da na predstojećoj Z Fold 4 seriji ispravi ovo i S Pen isporučuje kao sastavni deo novog modela.

Sudeći prema pisanjima The Elec i Xda-developers, izvor iz kompanije kaže da će Galaxy Z Fold 4 serija dolaziti sa integrisanom S Pen olovkom. Izvor takođe javlja da će se uređaj isporučivati sa 7.56” glavnim i 6.19” drugim ekranom. Ovo je neznatan pomak u odnosu na prošlogodišnje dimenzije koje su iznosile 7.55” za glavni i 6.2” za drugi ekran što ostavlja pitanje na koji način će Samsung smestiti olovku u kućište telefona kada to nije mogao na aktuelnom modelu.

Izvor još dodaje da će kompanija koristiti nešto što se naziva Electro-Magnetic Resonance (EMR). Ova tehnologija dodaje deo u sam OLED panel na novom modelu i time u teoriji omogućava uklanjanje baterije iz same S Pen olovke. Na taj način bi trebalo da doprinese smanjenju veličine “olovčice” i da omogući njenu integraciju u sam telefon. Na nedavno predstavljenom Galaxy S22 Ultra, Samsung je već doneo S Pen kao deo telefona i ako to uradi i sa Z Fold 4 serijom, postaje jasno da se Note serija neće vraćati.

Izvor iz kompanije takođe je izneo neke podatke o dolazećoj Galaxy Z Flip 4 seriji, koja bi prema navodima trebalo da dođe sa 6.7” glavnim i 1.9” pomoćnim ekranom. I ponovo, to su mala poboljšanja o odnosu na aktuelnih 6.7” na glavnom i 1.83” na pomoćnom ekranu Galaxy Z Flip 3 modela.

Trenutno nema podataka o ceni ili drugim karakteristikama za dolazeće modele.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare