27. Maja 2022.

Rutinska pobjeda Novaka za osminu finala Rolan Garosa

Prvi nosilac turnira u Parizu bio je bolji od Slovenca Aljaža Bedenea u tri seta rezultatom 6:3, 6:3, 6:2.

U narednoj rundi igraće protiv omalenog Argentinca Dijega Švarcmana koji je ranije tokom dana ubedljivo nadigrao Bugarina Grigora Dimitrova – 3:0 (6:3, 6:1, 6:2).

Za Đokovića bi se moglo reći da je imao, žargonski, običan dan u kancelariji jer praktično nije osetio pritisak tokom celog susreta, niti je bilo ikakve dileme u kom će pravcu otići okršaj prvog protiv 195. igrača na ATP listi.

Nakon početnih razmenjenih gemova, Đoković stiže do brzog brejka i već tu je bio prelomljen prvi set.

Servis je fantastično služio Srbina, kao i duboki udarci kojima je kontrolisao rivala sa druge strane mreže i posle 35 minuta je poveo u setovima.

Gotovo preslikan je bio i drugi set. Ponovo je sve prelomio brejk u pravom trenutku koji Bedene nije bio ni blizu da vrati.

Đoković je napravio još jedan u finišu za 6:3, tek toliko da i treći set otvori svojim servisima, što on inače želi u svakoj situaciji.

Tek u prvom gemu trećeg seta se Srbin susreo sa jednom brejk loptom, ali su usledile nove bombe iz servisa kojima je ubijena svaka nada Slovenca da bilo šta promeni.

Sačekao je Novak priliku u 4. gemu, napravio brejk sa nulom i do kraja je uz rutinu zaokružio svoje savršeno izdanje ovog popodneva.