15. Novembra 2021.

Rutinska pobjeda Novaka na startu Završnog mastersa u Torinu

U njegovom 14. nastupu na završnom turniru sezone, u meču prvog kola Zelene grupe, pobedio je debitanta, Kaspera Ruda iz Norveške, 7:6 (4), 6:2.

Bilo mu je potrebno 90 minuta igre da dođe do 49. pobede u sezoni i druge u isto toliko mečeva sa teniserom iz Norveške.

Pokušao je Kasper Rud nekako da iznenadi Đokovića, pre svega servisom. Pojačao je Norvežanin i prvi i drugi servis, servirao prilično dobro u tom početnom setu i Novaku je trebalo vremena da se privikne.

Uz to, osvajač 20 grend slem titula je nekako nedovoljno zagrejan ušao u meč, izgubio početni gem na svoj servis i našao se u zaostatku od 0:2.

Međutim, nije paničio, polako je gradio igru i u šestom gemu je uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3.

Potom je za 64 sekunde dobio naredni za 4:3, ali ni Rud se nije dao.

Na 5:4 za Novaka, uspeo je da se spektakularno izvuče – dva puta je Novak imao set loptu na servis protivnika, ali je nije iskoristio.

Logično, taj-brejk je bio epilog izjednačenog seta.

Tu je Novak poveo sa 2:0, da bi Norvežanin okrenuo na 2:3, ali iskusan je Novak.

Na 4:4, dobija tri poena u nizu i posle 61 minuta igre i set.

Idealno je započeo drugi set, odmah je napravio brejk, potvrdio ga i stigao do 2:0.

Za razliku od početka prvog seta, sada je profunkcionisao prvi servis, Novak je počeo da dobija mnogo više lakih poena i to je bilo ključno.

Novim brejkom u petom gemu, Đoković je stigao do velikih 4:1, a onda posle još jednog savršenog servis gema i do 5:1.

Uspeo je Rud da dobije gem i odloži neizbežno, smanjio je na 5:2, ali tu je bio kraj.

Novim sigurnim gemom, Novak je upisao 37. pobedu na završnim turnirima.