Rutinska pobjeda Bajerna, Juventus dominantan, remi Atalante

Barselona – Bajern Minhen 0:3 (0:1)
Miler 34, Levandovski 55, 84
Stadion: Nou Kamp
Sudija: Majkl Oliver

Barselona je porazom na Nou Kampu počela novu sezonu Lige šampiona i ne samo da su poraženi nego i nisu imali neke šanse za trijumf.

Bajern Minhen ih nije baš pregazio, ali je prilično sigurno odigrao 90 minuta fudbala i potpuno zasluženo slavio sa 2:0 u prvom meču grupe E u Ligi šampiona.

Utakmica je počela sporo, videli smo standardno opipavanje snaga u uvodnim minutima i onda je Bajern zapretio preko Levandovskog, da bi prva opasna šansa bila u 12. minutu preko de Jonga, ali je on bio u ofsajdu.

Pokušala je Barsa i preko Roberta, a onda slede odlične akcije Bajerna koju prvo Sane nije završio kako treba i onda sledi zatišje da bi u 34. minutu Tomas Miler zatresao mrežu Barselone i postigao svoj sedmi gol protiv njih.

Nije bilo dileme da je Bajern tim golom samo krunisao bolju igru, pa smo uz zvižduke sa Nou Kampa otišli na poluvreme, a u povratku opet ista priča – Bajern dominira i Barsa se brani.

U 55. minutu se pitanje pobednika praktično rešilo, pošto je prvo šutirao Musijala i pogodio stativu, da bi na tu loptu natrčao Levandovski i samo je poslao u mrežu za vođstvo Bajerna od 2:0 nad Barselonom.

Nismo videli mnogo toga nakon ovog gola. Kuman je dao šansu mlađim igračima poput Gavija, da bi konačan rezultat bio postavljen u 84. minutu zahvaljujući Robertu Levandovskom.

Ponovo je jedan igrač Bajerna pogodio stativu, ovoga puta je to bio Gnabri i opet je Levandovski bio na pravom mestu u pravo vreme i zatresao mrežu po treći put.

Od 21 čas se u grupi E odigrao još jedan meč, onaj između Benfike i Dinama iz Kijeva, ali u tom meču pobednika nije bilo, a nije bilo ni golova, što znači da će Barselona biti na poslednjem mestu u toj grupi.

Utakmica nije bila previše sadržajna, a najveće uzbuđenje je došlo u 93. minutu utakmice, tačnije u nadoknadi vremena, kada je gol postigao Šaparenko, ali je on poništen zbog VAR–a i Dinamo i Benfika su podelili bodove.

Juventus je “rane” iz Serije A zalečio na početku Lige šampiona ubedljivom pobedom nad Malmeom u gostima rezultatom 3:0 (3:0).

Posle samo jednog boda u tri kola domaćeg prvenstva, u Švedskoj je “stara dama” od starta zaigrala sjajno i stavila do znanja šampionu Švedske ko je bolji.

Italijanski tim je do vođstva doveo Aleks Sandro u 23. minutu, a potom je u finišu poluvremena sve bilo rešeno.

Najpre je Paolo Dibala iz penala u 45. minutu duplirao prednost, da bi u prvom minutu nadoknadei Alvaro Morata bio strelac.

Ispostavilo se da je tada postavljen konačan rezultat, pošto u nastavku više nije bilo promene.

Srpski reprezenativac Veljko Birmančević odigrao je 59. minuta u domaćoj ekipi.

U okviru iste grupe Čelsi je minimalnim rezultatom savladao Zenit – 1:0 (0:0).

Jedini gol za londonski tim postigao je Romelu Lukaku u 69. minutu na asistenciju Aspilikuete.

Viljareal i Atalanta priredili su sjajnu fudbalsku predstavu u okviru grupe F gde je ranije tokom večeri Jang Bojs savladao Mančester junajted.

Na stadionu “Keramika” bilo je 2:2, s tim da je Atalanta vodila, pa u finišu se spašavala poraza.

Italijanski tim poveo je već u šestom minutu golom Freulera, ali je do kraja poluvremena Trigeros poravnao rezultat.

Preokret se desio u 73. minutu kada je Danjuma zatresao mrežu za 2:1, ali se Atalanta deset minuta kasnije nekako izvukla.

Mirančuk je asistirao Gosensu, a nemački reprezentativac postavio konačnih 2:2.

Potpuno su podbacili Lil i Volfsburg koji su odigrali meč bez golova.

Šampion Francuske imao je igrača više od 63. minuta kada je Bruks dobio drugi žuti karton, ali brojčanu prednost nije iskoristio.