7. Oktobra 2021.

Rusija: Ne sumnjamo da će SZO odobriti sputnjik V

Big Portal

“Mi vjerujemo da će uskoro, u oktobru, predstavnici SZO posjetiti Rusiju i ne sumnjamo da će SZO odobriti vakcinu”, rekao je Dmitrijev na konferenciji “Blumberg invest global”.

On je u govoru naveo i da će u oktobru biti proizvedeno više od 100 miliona doza ruskih vakcina protiv virusa korona sputnjik V i Sputnjik lajt”, dok će u novembru 50 odsto ovih vakcina biti proizvedeno u inostranstvu.

Pomoćnica generalnog direktora SZO Marianđela Simao je izjavila da je pravni problem, zbog koga je zaustavljen proces odobrenja vakcine sputnjik V, rešen i da će se proces nastaviti nakon usaglašavanja dokumentacije.

Prema njenim riječima, radi se o podacima koje je potrebno unijeti u dosije, a koji se čekaju od Ruskog fonda za direktne investicije, kao i o završetku inspekcija u Rusiji.

Nedavno je ministar zdravlja Rusije Mihail Muraško izjavio da su uklonjene sve prepreke za priznavanje ruske vakcine protiv virusa korona sputnjik V u SZO i da su preostale neke administrativne procedure.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare