8. Juna 2019.

Rusija dala 9 golova San Marinu, poraz Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Rusije potpuno su “demolirali” ekipu San Marina pobedivši ih sa 9:0, dok je reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena od Finske sa 2:0.

Sjajna partija Rusije u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2020. godine u kojoj su sa neverovatnih 9:0 na svom stadionu pobedili ekipu San Marina.

Ovoliko visoke pobede ne viđaju se svaki dan i Rusi će je se vrlo raditi setiti, čak iako je protivnik bio nejaki San Marino.

Ovaj meč je bio nešto mirniji u prvih 25 minuta, pošto smo prvi pogodak videli tek tada i to je bio autogol Mikelea Ćevalija. Ovaj pogodak je samo “otvorio diznu” pošto je Rusija do kraja prvog poluvremena postigla još četiri gola.

Sledeći je bio postignut posle jedanaesterca, kada je precizan bio Dzjuba u 31. minutu utakmice. Na 3:0 povisio je Fedor Kudrijašov, na asistenciju Antona Mirančuka, koji je postigao i 4. pogodak u prvih 45 minuta.

Do 73. minuta su mreže mirovale da bi strelac drugog gola Artjom Dzjuba još dva puta savladao golmana San Marina i upisao het-trik. Sedmi i osmi gol postigao je Fedor Smolov, dok je poslednji, deveti, postigao sjajni Dzjuba.

Finska je u Tampereu savladalu reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 2:0. U prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi u nastavku Puki bio dvostruki strelac i tako je doneo svojoj reprezentaciji veoma važna tri boda.

U istoj grupi igrao se još jedan meč u kom su fudbaleri Jermenije sa 3:0 savladali Lihtenštajn. Mađarska je na gostovanu šokirala Azerbejdžan pobedivši sa 3:1, dok su reprezentativci Moldavije sa igračem manje pobedili Andoru minimalnim rezultatom, 1:0.

Fudbaleri Severne Irske su u završnici meča preokrenuli rezultat protiv Estonije u Talinu i odneli trijumf rezultatom 2:1.