Ostali sportovi Sport

Rukometašice Srbije poslije velike borbe ipak poražene od Norveške

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Norveške 28:25, u trećem kolu Svetskog prvenstva u Japanu.

Ekipa Ljubomira Obradovića odigrala je sjajnu utakmicu protiv velikog favorita, ali je krajem utakmice popustila i doživela prvi poraz.

Imala je Srbija napad za minus jedan, na dva minuta do kraja, međutim arbitri su doneli sumnjivu odluku, tačnije faul u napadu Dragane Cvijić, potom su je isključili i tu je bio kraj meča.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa A, treće kolo:
Holandija – Kuba 51:23
Slovenija – Angola 24:33
Norveška – Srbija 28:25

Srbija u narednom kolu igra protiv Holandije (sreda 10h), dok se Norveška sastaje sa Angolom.

Naše rukometašice sa sjajnom energijom ušle su u utakmicu. Iako autsajderi, Srbija je igrala odličan rukomet i posle desetak minuta imala je +2, 6:4.

Norveška se mučila da postigne gol kada ima igračicu više i čini se da su lakše prolazile odbranu Srbije kada se igralo šest na šest.

Srpkinje su imale i 11:9 u završnici, ali su Norvežanke uspele da naprave seriju i na poluvreme odu sa minimalnom prednošću, 13:12.

Očekivalo se da će Norveška naoštreno ući u drugo poluvreme i to se desilo. Postizale su golove kao od šale, još su imale i naklonjenost sudija i ubrzo je bilo +4, 23:19.

Činilo se da je kraj meča kada je Aune na devet minuta do kraja postigla gol za +5 (25:20), međutim borbene Srpkinje su uspele da se vrate.

Ekipa Ljubomira Obradovića imala je napad da smanji zaostatak na svega jedan gol, ali su arbitri dosudili faul u napadu Dragane Cvijić, u situaciji kada je naš pivot bio fauliran. Arbitri su to drugačije videli i tu je utakmici bio kraj.