7. Decembra 2021.

Rukometašice se držale 18 minuta, ubjedljiv poraz od Rusije

U prethodna dva kola, Srbija je savladala Poljsku i Kamerun, pa je osigurala prolaz u glavnu rundu, gde je sada čekaju okršaji sa olimpijskim šampionom Francuskom, te sa Crnom Gorom i Slovenijom.

Meč sa Rusijom bio je značajan jer se bodovi prenose u drugu fazu, a iz novoformirane grupe od šest ekipa, samo dve prolaze u četvrtfinale.

Kratko se držala ekipa Uroša Bregara. Već u desetom minutu pivotmen Marija Petrović dobila je direktan crveni karton jer je laktom udarila protivničku igračicu. Jeste Srbija povela sa 9:8 lobom Aleksandre Stamenić u 18. minutu, ali zatim do poluvremena nije postigla nijedan gol, pa su Ruskinje vodile sa 15:9 posle trideset minuta igre.

Sve dileme u vezi sa pobednikom rešene su već početkom drugog poluvremena, kada se Rusija odlepila na +9, a Srbija je doživela još jedan peh do kraja – Jovana Kovačević povredila je lakat sredinom drugog poluvremena i nije se vraćala na parket.

Najefikasnije kod Srbije bile su Tamara Radojević i Jovana Stoiljković sa po četiri pogotka, dok su po tri upisale Nataša Lovrić i Jovana Jovović.

Kod Ruskinja su najzapaženije bile Julija Mangarova sa sedam, i Antonina Skorobogatčenko i Jekaterina Iljina sa četiri gola.