15. Decembra 2020.

Rukometašice Hrvatske u polufinalu Evropskog prvenstva

Prevagu na tasu Hrvatske, donijele su Ana Debelić sa šest, Kamila Micijević sa četiri, odnosno Josipa Mamić i Valentina Blažević sa po tri gola. Kod Njemačke, bolje od ostalih, bile su Julija Majdhof sa devet, Ina Grosman sa tri i Marlene Zapf sa dva gola.

Hrvatska je u minulom kolu propustila prvu meč loptu za plasman u polufinale jer je poražena od Holandije sa 36:25. Međutim, izabranice Nenada Šoštarića nisu klonule duhom, naprotiv.

Iako im je u duelu sa Njemačkom odgovarao i poraz sa jednim golom razlike, ušle su u duel odlučne u namjeri da na pleća obore još jednog favorita. Poslije izjednačene igre u prvom poluvremenu – 12:12, Hrvatska je stigla do cilja u nastavku meča.

Francuska je takođe obezbijedila mjesto u polufinalu, pošto je bez većih problema pobijedila Švedsku sa 31:25. Najefikasnije u sastavu Francuske, bile su Estele Minko sa šest, Aleksandra Lakrabere sa pet, odnosno Pauline Kotane, Aisitu Kojate i Pauleta Fopa sa po četiri gola. Bolje od ostalih u sastavu Švedske, bile su Isabela Gulden sa pet, odnosno Jasmina Roberts i Ema Lindkvist sa po četiri gola.

Posljednji polufinalista, biće poznat poslije duela Rusije i Danske, a Ruskinjama u meču koji slijedi, odgovora i bod, da bi stigle do cilja i borbi za medalju.