6. Septembra 2022.

Rud u polufinalu, sve bliži prvom mjestu!

Norvežanin, peti nosilac na poslednjem grend slemu sezone, pobedio je 13. nosioca, Italijana Matea Beretinija, 6:1, 6:4, 7:6 (4).

Tako je sačuvao izglede da se po završetku turnira u zavisnosti od rezultata konkurenata, nađe i na prvom mestu ATP liste.

Rudu je za pobedu u meču koji je igran pod zatvorenim krovom bilo dovoljno dva sata i 37 minuta.

Teniser iz Osla je furiozno ušao u ovaj meč, Italijana gotovo puna dva seta nije bilo nigde na terenu.

Kasper je uz dva brejka poveo sa 5:0, da bi ubrzo dobio set sa 6:1.

Nije spustio gas, naprotiv, nastavio je u istom ritmu, i kao i u početnom setu, opet je uz dva brejka stigao do velikih 5:1.

Tek tada je Beretini uspeo da se trgne, dobije tri gema, ali je Rud bez problema odservirao za 6:4 i 2-0 u setovima.

Nema dileme da je Rud našao način da neutrališe glavno oružje protivnika, servis i jake forhende, ali Beretini je najviše pokazao u poslednjem, trećem setu.

Italijan je vodio sa 3:0, vodio je i sa 5:2, ali je izgubio momentum, dozvolio Rudu da se vrati i izjednači na 5:5.

Došli su do taj-brejka u kom je Rud stekao prednost od 4:1 i 6:2, da bi iskoristio treću meč loptu za 7:4.

U polufinalu Rud će igrati sa pobednikom meča između Nika Kirjosa i Karena Hačanova.