30. Septembra 2021.

Ronaldoooo – oborio rekord i u 95. donio pobjedu! VIDEO

Učinili su to “crveni đavoli” posle velikog preokreta i golom u 95. minutu, nikog drugog nego rekordera Kristijana Ronalda.

Portugalac je ove večeri ispisao istoriju Lige šampiona upisavši 178. nastup u ovom takmičenju, što nikome nikada nije pošlo za rukom.

Onda je taj impozantan rezultat začinio golom kojim je razgalio pun “Old traford” uprkos kišnom vremenu u Mančesteru.

Prethodno je Viljareal bio taj koji je prvi poveo i to u 53. minutu kada je Pako Alkaser savladao Davida de Heu.

Međutim, samo sedam minuta kasnije je Aleks Teljes sjajnim udarcem levom nogom sa distance poravnao.

U samoj završnici ređali su se se napadi Junajteda i šanse, od kojih je najveća bila ona koju je propustio Edinson Kavani glavom sa svega pet metara.

Sve do petog minuta nadoknade kada je Ronaldo pogodio posle povratne lopte Džesija Lingarda za erupciju na stadionu.

Grupa GSalcburg – Lil 2:1 (1:0)
Adejemi 35p, 53p – Jilmaz 62
Volfsburg – Sevilja 1:1 (0:0)
Štefen 49 – Rakitić 86p

U najmanje atraktivnoj grupi Salcburg je bio bolji od Lila rezultatom 2:1.

Oba gola austrijski tim postigao je iz penala preko Adejemija, dok je Lil samo uspeo da smanji golom iz slobodnog udarca Buraka Jilmaza.

U Volfsburgu je Sevilja gubila do 86. minuta, a onda je stiglo izjednačenje.

Domaćin je imao prednost od 49. minuta kada je Štefen pogodio.

No, četiri minuta pre kraja Giljavogi je dobio drugi žuti karton i skrivio penal koji je u konačnih 1:1 pretvorio hrvatski vezista Ivan Rakitić.