30. Oktobra 2019.

Ronaldo spasio Juve u 95’ iz penala, Milenković junak Fiorentine u sjajnom danu Srba

“Stara dama” je slavila u 10. kolu Serije A golom Kristijana Ronalda iz penala u 95. minutu meča.

Tako je Juventus sprečio Inter da preuzme prvu poziciju na tabeli, zadržavi bod prednosti u odnosu na “nerazure”.

Nikola Milenković je drugi put u sezoni doneo tri boda Fiorentini. Partizanovo dete je u maniru rasnog golgetera pratio akciju svojih saigrača i u 82. minutu zakucao loptu u mrežu za preokret Firence na 2:1 u Sasuolu.

Strelac je bio i kapiten Srbije Aleksandar Kolarov, iz penala u ubedljivoj pobedi Rome u Udinama od 4:0. Lacio je identičnim rezultatom savladao Torino uz asistenciju Sergeja MilinkovićSavića.

Bolonja Siniše Mihajlovića je poražena u Kaljariju 3:2, iako je vodila do 49. minuta, dok je Sampdorija golom Ramiresa u 92. minutu izbegla poraz od Lečea  1:1.

U sredu su sudije podelile čak pet cvrvenih kartona na četiri meča, kolo u četvrtak zatvaraju Milan i SPAL na San Siru.