20. Januara 2020.

Ronaldo sam protiv svih – Juve se “odlijepio” od Intera, rutinska pobjeda Rome,kiks Intera

Juventus je pobedom nad Parmom, drugom u sezoni, otišao na četiri poena “viška” nad Interom, koji je kiksirao protiv Lećea (1:1).

“Stara dama” je napadala od samog početka, ali je otpor rivala probila tek u završnici prvog poluvremena, kada je Kristijano Ronaldo, u 43. minutu, pogodio za 1:0.

I pored terenske inicijative, Juventus je kapitulirao početkom drugog poluvremena.

Andreas Kornelijus je pokazao sjajan osećaj za prostor sačekavši loptu iz kornera i glavom je poslavši u okvir gola domaćina.

Juventus, pak, nije dugo čekao da se vratio u vođstvo. Ronaldo je još jedanput potvrdio sjajnu formu i u 58. minutu duplirao prednost svoje ekipe.

Parma je najveću priliku za novi gol imala u 84. minutu kada je Sprokati iz šutirao iz opasne pozicije, ali mu je udarac izblokiran.

Ronaldo je u nadoknadi vremena i neposredno pre nje imao čak tri prilike da dođe do het-trika, ali nije uspeo.

Fudbaleri Rome savladali su Đenou na gostovanju rezultatom 3:1 u 20. kolu Serije A.

Roma je prekinula seriju od dva poraza u prvenstvu i nanela drugi poraz zaredom ekipi iz Đenove.

Čengiz Under je bio strelac prvog gola u šestom minutu, a prednost gostiju duplirao je Biraski u 44. minutu autogolom.

Zaostatak je u završnici prvog poluvremena smanjio Goran Pandev, pa je Đenoa još jače napala u drugom poluvremenu.

Ipak, Edin Džeko je pobedu svoje ekipe potvrdio u 74. minutu.

Fudbaleri Intera odigrali su nerešeno sa Lećeom (1:1) u 20. kolu italijanske Serije A.

Inter je statistički dominirao, ali je napravio veliki kiks koji će ih potencijalno skupo koštati u borbi za Skudeto.

Leće je osvojio prvi bod posle četiri uzastopna poraza, a Juventus će, ukoliko pobedi Parmu, imati priliku da ode na +4.

Tim Antonija Kontea poveo je u 72. minutu preko Bastonija, ali je samo pet minuta kasnije Manosku izjednačio.

Leće je čak mogao i do sva tri boda, ali je Falko iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Bolonja je sa igračem manje osvojila bod na domaćem terenu protiv Verone (1:1).

Izabranici Siniše Mihajlovića poveli su u 21. minutu preko Banija, ali je isti igrač u 67. minutu dobio drugi žuti karton i otišao na rano tuširanje.

Verona je od tog trenutka preuzela inicijativu, propustila jednu priliku, ali iskoristila drugu preko Borinija u 81. minutu i došla do izjednačenja.

Breša i Kaljari su takođe remizirali (2:2).

Kaljari je poveo preko Žoaa Pedra u 21. minutu, ali je domaćin napravio preokret sa dva gola Toregrose.

Ipak, i Žoao Pedro je uspeo da se drugi put nađe u listi strelaca, pošto je u 68. minutu realizovao penal i postavio konačan rezultat.