Ronaldo sa četiri gola dodatno udaljio Srbiju od EP

(Turpel 66 — Mitrović 36, 79; Radonjić 55)
Litvanija – Portugal 1:5 (1:1)
(Andriuskevičus 28 — Ronaldo 7p, 62, 65, 76; Karvaljo 92)

Portugal je Litvaniju pobedio prvi put u ovim kvalifikacijama, rezultatom 4:1.

Izabranici Fernanda Santoša sada imaju učinak od dva trijumfa i dva remija, te se nalaze bod ispred “orlova” koji imaju utakmicu više, a pet bodova iza Ukrajine koja takođe ima meč viška.

Nezaustavljivi Kristijano Ronaldo postigao je čak četiri gola na ovom meču i potvrdio da se uprkos godinama nalazi u odličnoj formi.

Upravo je Ronaldo bio strelac prvog gola, pošto je bio precizan sa bele tačke u sedmom minutu.

Portugal je nastavio da napada, ali je usledio šok kada je Andruiskevičus pogodio u 28. minutu i izjednačio.

Litvanci su dobro parirali i držali se sve do 62. minuta kada je Kristijano ponovo bio strelac, da bi tri minuta kasnije već bilo 3:1 za goste posle trećeg gola jednog od najboljih fudbalera svih vremena..

Napadač Juventusa je povisio prednost aktuelnog šampiona Evrope posle druge asistencije Bernarda Silve u 76. minutu, tri minuta kasnije napustio teren, a na konačnih 4:1 povisio je Vilijam Karvaljo u drugom minutu sudijske nadokande.

U narednom kolu Grupe B, 11. oktobra, Portugal dočekuje Luksemburg, Litvanije gostuje Ukrajini, a Srbija pauzira.