Ronaldo ovjerio plasman Portugala na Evropsko prvenstvo

Kvalifikacije za EP, 8. kolo:Grupa B:Luksmeburg – Portugal 0:2 (0:1)
(Fernandeš 39, Ronaldo 86)
Srbija – Ukrajina 2:2 (1:1)
(Tadić 9, Mitrović 56 – Jaremčuk 33, Besedin 90+3)

Trijumf aktulnog šampiona Evrope overio je Kristijano Ronaldo koji je u 86. minutu postavio konačnih 0:2.

Iako veliki autsajderi domaći fudbaleri su odlično ušli u meč. Posle samo šest minuta Luksemburg je imao dobru šansu. Devil je šutirao i lopta je prošla malo iznad prečke.

Portugal je nešto sporije ušao u meč i Luksemburžani su to mogli da kazne dva puta. Taj drugi desio se sredinom poluvremena kada je Žerson uputio opasan udarac.

Dobri napadi Luksemburga probudili su Portugal koji u 39. minutu dolazi do vođstva. Silva je pronašao Fernandeša, a ovaj je rutinski savladao golmana.

Sa minimalnom prednošću gostiju otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

U nastavku meča domaći fudbaleri imali su šansu da izjednače, ali je Devil šutirao malo pored stative. Pobedu Portugala potvrdio je Ronaldo u 86. minutu i time je postavio konačan rezultat.