21. Septembra 2019.

Ronaldo iz penala donio pobjedu Juventusu

Aktuelni šampion je do pobede došao teže nego što se očekivalo, pogotkom Kristijana Ronalda iz penala u 49. minutu.

Verona je odlično otvorila meč, a prvu priliku da povedu, propustio je Samjuel di Karmine, koji nije iskoristio najstrožu kaznu.

Iskusni napadač je pogodio prečku, da bi odmah zatim srpski reprezentativac Darko Lazović uzdrmao stativu.

Lopta nije napuštala teren, pa je u nastavku akcije Migel Veloso fenomenalnim volej udarcem sa velike distance doneo prednost novajliji u ligi.

Na novi gol se nije mnogo čekalo. Već u 31. minutu Aron Ramzi postiže prvi pogodak u crno-belom dresu i poravnava rezultat.

Na samom startu drugog poluvremena, sudija Federiko la Pena svira jedanaesterac, ovoga puta za domaće.

Kvadrado je sjajno probio po desnoj strani, a neoprezan je bio Koraj Gjunter.

Penal je u 49. minutu uspešno realizovao Kristijano Ronaldo i tako postavio konačan rezultat – 2:1.

Treba istaći još da je Verona u nadoknadi vremena ostala sa desetoricom na terenu, pošto je Maraš Kumbula zaradio crveni karton.

U prvom terminu dana, Udineze je zabeležio treći uzastopni poraz.

Ovoga puta, bodove iz Udina odnela je Breša, a jedini gol na meču postigao je Romulo u 57. minutu.