5. Maja 2022.

Roma “murinjovski” do finala, Fejenord preživio vulkan na “Velodromu”

“Vučica” je u Rimu savladala Lester u revanšu rezultatom 1:0 (1:0) i uz 1:1 iz prvog meča prošla u meč za trofej, dok je Fejenord odbranio 3:2 iz Roterdama i sačuvao 0:0 u Marseju protiv oslabljenog Marseja.

Roma i Fejenord će se 25. maja sastati na “Er Albanija” stadionu u Tiranu.

Žose Murinjo će pokušati da kompletira sve moguće evropske titule, posle Lige šampiona, UEFA kupa i Lige Evrope.

Sa druge strane, Partizanov ovosezonski “dželat” će tražiti prvi evropski pehar od 2002. godine, kada je u Roterdam stigao trofej Kupa UEFA i Superkupa Evrope.

Najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović odlično je odsudio utakmicu na “Olimpiku” i opravdao poverenje koje mu je ukazala UEFA.

Na “Olimpiku” smo ove večeri gledali vrlo sličan meč onom sa “King Pauer” stadiona pre sedam dana, pogotovo jer je Roma ponovo bolje otvorila susret i rano povela.

Igrao se 10. minut kada je Tami Ejbraham ostao na petercu u duelu sa mnogo nižim Pereirom, koji je bio inferioran i lopta je sekundu kasnije bila zakucana u mreži Kaspera Šmajhela.

I onda, po više puta oprobanom receptu Murinja, njegova ekipa se povukla, odnosno, prepustila je inicijativu protivniku.

Lester to nije umeo da iskoristi i u prvom poluvremenu gotovo da nije stvorio nijednu šansu. Zapravo, nije je napravio ni u drugom delu, iako je bilo nekih pokušaja, ali je na kraju ekipa Brendana Rodžersa pala u Rimu bez ispaljenog metka.

Ako je drugi duel Rome i Lestera bio sličan njihovom prvom, to se nikako ne može reći za revanš Olimpika i Fejenorda u Marseju.

U Roterdamu je sve prštalo od golova, a na “Velodromu” su oni u potpunosti izostali. I to zaslugom tima Arnea Slota koji je pokazao da njegovi igrači umeju i da se brane, a ne samo napadaju.

Uprkos fantastičnoj atmosferi na ovom sjajnom stadionu, domaći tim nije bio na visini zadatka.

Jeste Sampaolijev tim napadao u prvih pola sata i imao jednu sjajnu priliku preko Dimitrija Pajea u 21. minutu, ali Francuz nije imao sreće i lopta je otišla preko prečke.

I onda je Paje u 33. minutu doživeo povredu zbog koje je odšepao sa terena, a zamenio ga je potpuno drugačiji tip igrača Arkadijuš Milik i to se videlo na terenu.