Saponara 29, Donati 41 – Donati AG 17, Zapata 22, 52, 64, Iličić 47, Mjuriel 90, Malinovski 90+2
Milan – Đenoa
Udineze – Fiorentina
Parma – SPAL
Sasuolo – Breša

Italiju je zahvatio koronavirus i zbog te opasnosti se veliki broj utakmica otkazao, a ova između Kaljarija i Rome je bila jedna od retkih koja se odigrala.

Izuzetno atraktivna utakmica sa čak sedam postignutih golova igrana je na “Marko di Belo” stadionu u Kaljariju, a gosti iz Rima odneli su pobedu.

Prvi gol je postigao Žoao Pedro u 28. minutu utakmice, iako je u tim momentima Roma bila bolji protivnik. Pedro je iskoristio asistenciju Kristijana Olive i doveo domaćin tim do prednosti.

Nije dugo trajala prednost Kaljarija, pošto je samo minut posle njihovog slavlja usledio “hladan tuš”. Pošto je hrvatski napadač Nikola Kalinić je u 29. minutu utakmice doneo Romi izjednačenje.

Roma je bila favorit na ovoj utakmici, a da ima prednost na poluvremenu postarao se ponovo Kalinić koji je na asistenciju Henrika Mihtarijana postigao i drugi gol na susretu.

Ponovo smo imali nešto mirniji period u drugom poluvremenu, a za novu zanimljivost postarao se sin čuvenog Patrika Klajverta, Džastin, koji je iskoristio asistenciju Nikole Kalinića za ubedljivih 3:1 za Romu.

Nekadašnji igrač Intera Rađa Naingolan uspeo je da asistira Gastonu Pereiru za gol kojim je Kaljari spustio na 3:2.

Potom je Aleksandar Kolarov rešio da smiri dramu sa terena i pronašao Henrika Mihtarijana, pa je jermenski fudbaler posle asistencije stigao i do postignutog gola, kojim se manje-više rešilo pitanje pobednika.

Iako se prvo mislilo da je Kolarov bio strelac, gol je na kraju pripisan Mihtarijanu.

Za konačnih Roma 4, Kaljari 3, postarao se Žoao Pedro, koji je sa bele tačke postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici.