12. Augusta 2019.

Roma bolja od Reala poslije penala, Jović odigrao cijelo drugo poluvrijeme

Fudbaleri Reala i Rome odigrali su prijateljski meč na stadionu “Olimpiko”, a poslije 2:2 u regularnom delu Roma je slavila na penale sa 5:4.

Reprezentativac Srbije Luka Jović dobio je šansu u drugom poluvremenu ali nije uspeo da postigne gol.

Inače, sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a poveli su Španci.

Modrić je odlično u 16. minutu asistirao Marselu, Brazilac je bio precizan i mreža Italijana se zatresla.

Roma je u 34. minutu uspela da izjednači. Zaniolo je odlično prošao, sjajno je proigrao Perotija, a Argentincu nije bilo teško da zatrese mrežu kraljevskog kluba.

U 39. minutu, Real je opet stekao prednost i to tako što je Marselo bio u ulozi asistenta. Centrirao je pred gol, kazemiro je odlično skočio i udarcem glavom posleo loptu iza leđa u mrežu Rome.

Samo što su krenuli sa centra, Rimljani su izjednačili. Edin Džeko je bio neumoljiv za 2:2.

Na kraju kada su odlučivali penali u poslednjoj petoj seriji Spinacola je bio precizan, a Marselo je uzdrmao prečku, pa je Roma tako slavila.